Українці в Польщі можуть отримати грошову допомогу: кому виплатять до 53 тис грн

Для українців у Польщі розпочинають нові програми фінансової допомоги.
Українці в Польщі можуть отримати грошову допомогу: кому виплатять до 53 тис грн
Ілюстративне фото / Getty Images

Біженці з України, які перебувають у Польщі, можуть отримати фінансову підтримку. Польський центр міжнародної допомоги (Фундація PCPM) розпочинає дві нові програми виплат. Про це повідомляє Yavp.pl.

Читайте також:

Так, розраховувати на грошову допомогу можуть українські біженці, які проживають у Щецині, Бидгощі, Торуні, Білостоці, Любліні, Варшаві та околицях цих міст.

Перша програма призначена для сімей та окремих осіб з України, які приїхали до Польщі не раніше 15 лютого 2023 року та відповідають усім трьом критеріям:

  1. Приїхали до Польщі не раніше 15 лютого 2023 року та отримали номер PESEL зі статусом UKR.
  2. Сім'я ще не отримувала фінансової допомоги в розмірі 710/610 злотих за три місяці від жодної гуманітарної організації в Польщі.
  3. Хтось із сім'ї належить хоча б до однієї з уразливих категорій населення (ті, що мають труднощі з забезпеченням основних потреб та доступом до ринку праці: старші особи (60+), люди з інвалідністю, самотні батьки/опікуни родини, вагітні або годуючі матері, особи, що потребують негайного медичного втручання або постійного лікування).

Читайте також:

Зазначається, що грошова допомога видається на кожну особу в сім'ї (до 4 осіб). У випадку сім'ї, що складається з однієї особи, розмір допомоги становить 710 злотих (6257 грн) на місяць. У випадку більших сімей голова домогосподарства отримує 710 злотих, кожний наступний - по 610 злотих (5376 грн) на місяць (максимум 2540 злотих (22 386 грн) для сім'ї з чотирьох осіб). Тривалість допомоги - 3 місяці.

Друга програма стосується українців, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року та відповідають усім трьом критеріям:

  1. Наразі не отримують 3-місячну грошову допомогу від будь-якої гуманітарної організації в Польщі (у розмірі 710/610 злотих) і ще ніколи не отримували 6-місячну допомогу від PCPM.
  2. Не отримують щомісячну соціальну допомогу від польської держави (за винятком програми 500+ або інших видів допомоги розміром до 200 злотих на місяць).
  3. Належать до однієї з 3-х груп уразливих категорій населення:
  • люди похилого віку (60+), у домогосподарстві яких (родині, що проживає разом із ними в Польщі) немає осіб віком 18-59 років;
  • люди з інвалідністю з максимум 1 особою в домогосподарстві віком 18-59 років (крім них);
  • люди з хронічними захворюваннями або ті, що потребують регулярного лікування, з максимум 1 особою в домогосподарстві віком 18-59 років (крім них).

Читайте також:

У рамках цієї програми розмір щомісячної грошової допомоги становить 1000 злотих на окрему особу з сім'ї, яка відповідає вищезазначеним критеріям. Тривалість допомоги - 6 місяців, тобто можна отримати 6000 злотих (53 тис. грн).

Раніше ми писали, що українські біженці, які перебувають у місті Познань (Польща) і мають погані житлові умови, можуть отримати грошову допомогу від Червоного Хреста.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK