Робота в Польщі: які вакансії пропонують українцям і скільки платитимуть

За сезонну роботу в Польщі українцям платять більше, ніж торік.
Робота в Польщі: які вакансії пропонують українцям і скільки платитимуть
Ілюстративне фото / Getty Images

У 2023 році українцям у Польщі платитимуть приблизно на 10% більше, ніж минулого року. Про це повідомили в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.

Читайте також:

Зазначається, що це пов'язано з підвищенням мінімальної заробітної плати в Польщі. Минулого року було 3100 злотих на місяць (27 460 грн), зараз 3410 злотих (30 200 грн). З урахуванням податків мінімальна зарплата становить 23 474 грн.

Як розповіли аналітики, незважаючи на значний потік людей з України, у Польщі кількість вакансій більша, ніж попит на них. Найпопулярнішою залишається робота в готельно-ресторанній сфері та на збиранні врожаю.

gremi-personal.com.ua

Крім того, Польща запрошує українців на постійні роботи, які не пов'язані із сезонністю. Найбільше вакансій є у сфері харчової промисловості та логістиці. За роботу, яка не передбачає знання польської та особливих навичок, пропонують від 30 000 тис. грн.

Читайте також:

"Сезонна робота має свої особливості. Наприклад, на збиранні врожаю зарплата залежить від кількості врожаю, який вдалося зібрати за робочий день. Інші роботи, які ми відібрали до сезонного ТОПу, оплачуються погодинно й робітники самі можуть обирати, скільки хочуть працювати. З урахуванням сплачених податків, мінімум 17 злотих на годину, що в еквіваленті 150 грн", - прокоментувала директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

Наразі у Польщі офіційно працевлаштовано 739 тисяч українців.

Раніше ми писали, що українці, які працюють у Польщі, мають право на пенсію. Мінімальний розмір виплати становить 1588 злотих (близько 14 тис. грн.).ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK