Зарплати в Україні перерахують: коли можуть збільшити мінімалку

Мінімальну зарплату планують збільшити до 7651 грн.
Зарплати в Україні перерахують: коли можуть збільшити мінімалку
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні обговорюється встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2024 рік. Про це повідомила пресслужба Федерації профспілок.

Читайте також:

Заступник міністра економіки України Тетяна Бережна озвучила пропозиції Мінекономіки на 2024 рік, надані Мінфіну для попередніх розрахунків:

  • розмір мінімальної заробітної плати - 7651 грн (зараз 6700 грн);
  • розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС - 3443 грн (наразі цей показник складає 2893 грн; станом на сьогодні його "заморожено" на рівні 1грудня 2021 року).

За інформацією Мінсоцполітики, фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах квітня 2023 року становив 7782 грн.

Читайте також:

Зазначається, що зараз Мінекономіки знаходиться в процесі перегляду попередніх показників макропрогнозу на наступний бюджетний період. Мінфін очікує від Мінекономіки уточнений макропрогноз до 19 червня 2023 року, щоб здійснити розрахунки необхідних бюджетних видатків, зокрема щодо забезпечення у 2024 році запропонованих Мінекономіки розмірів мінімальної зарплати та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС.

Профспілки пропонують встановити мінімальну заробітну плату на 2024 рік не нижче фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін на 2023 рік (за попередніми розрахунками, 9435 грн).

Раніше ми писали, що у 2023 році середня зарплата в Україні зросла з 15 тис. до 16 тис. грн. Є професії, представники яких можуть отримувати понад 40 тис. грн.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK