Деяким українцям додадуть 4200 грн до пенсії: хто може отримати

Борцям за незалежність України встановили надбавку до пенсії.
Деяким українцям додадуть 4200 грн до пенсії: хто може отримати
Ілюстративне фото / Getty Images

Деякі пенсіонери можуть розраховувати на доплату до пенсії в розмірі 4200 грн. Про це повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду у Вінницькій області.

Читайте також:

Зазначається, що з 1 липня 2023 року набули чинності зміни до законів, якими врегульовано питання соціального захисту борців за незалежність України у XX столітті. А саме відповідно до Закону від 29.05.2023 року №3113 у новій редакції викладено закони "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" та "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

"Таким чином особам, визнаним борцями за незалежність України, яких комуністичним режимом було ув'язнено за їх переконання, встановлено надбавку до пенсії в розмірі 4200 грн. Також, починаючи з 2024 року, щороку з 1 березня таку пенсію за особливі заслуги індексуватимуть", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Пенсія за особливі заслуги призначається з дня звернення або з дня набуття права на неї, якщо звернення відбулося не пізніше 12 місяців із дня набуття такого права, але не раніше 1 липня 2023 року, на підставі довідки Регіональної комісії обласної державної адміністрації, що підтверджує вищезазначений статус особи.

Решті категорій громадян, що мають особливі заслуги перед Україною, розмір надбавки встановлюється за схемою в розмірі від 23 до 40% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Читайте також:

Примітно, що з закону про пенсії за особливі заслуги перед Україною вилучено статті, які визначали радянські звання та ордени підставою для призначення нових пенсій. Також цей вид пенсійної виплати відтепер не призначатимуть народним депутатам України, депутатам чотирьох і більше скликань ВР АР Крим, обласних, районних та міських рад. 

Однак пенсії, призначені до 1 липня 2023 року, продовжують виплачуватись на встановлених раніше умовах та підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму.

У разі, якщо особа одночасно має право на надбавку з декількох підстав, встановлюється надбавка, що є більшою, у максимальному розмірі.

pfu.gov.ua

Раніше ми писали, що в Україні існують чотири види пенсійних виплат.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK