Українці можуть постраждати від дій зловмисників під час онлайн-шопінгу. Щоб не стати жертвою шахраїв, слід дотримуватися платіжної безпеки. Про це повідомили в МВС.
"Шахрай під виглядом покупця може діяти за таким сценарієм: шукає оголошення щодо продажу товарів на інтернет-майданчику, телефонує або пише продавцю. Далі нібито покупець купує товар. І говорить, що оформив покупку за допомогою сервісу доставки. Для отримання коштів продавцю потрібно перейти за індивідуальним посиланням і зазначити дані своєї карти, щоб продавець міг нібито отримати оплату на картку", - розповіли у відомстві.
Після жертва переходить за посиланням, вводить усі реквізити картки. Шахрай випитує залишок коштів на картці та смс-код від банку й згодом привласнює кошти з рахунків.
"Аби ввести в оману продавців, зловмисники створюють шахрайські сайти, які візуально схожі на справжні сайти відомих торгівельних інтернет-майданчиків. На підроблених сторінках також може бути форма спілкування в чаті, яка нічого спільного з реальною підтримкою відповідного сервісу не має", - йдеться в повідомленні.
Щоб не бути ошуканими, українцям радять:
- обговорювати деталі угоди лише в чаті торговельного майданчика або використовуючи його додаток;
- не вводити реквізити платіжних карток (CVV-код, термін дії картки) на незнайомих платформах та не передавати стороннім зазначену інформацію в інший спосіб;
- безкоштовно перевірити сайт онлайн-магазину на сервісі Кіберполіції STOP FRAUD або на сервісі Асоціації "ЄМА" CheckMyLink.
"Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тож варто провести і власну перевірку: почитайте відгуки про продавця та дізнайтеся історію роботи інтернет-магазину", - додали в МВС.
Раніше ми писали, що однією з найпоширеніших шахрайських схем є продаж неіснуючих товарів за зниженими цінами.