Які умови призначення пенсії вчителям в Україні: роз'яснення ПФУ

За наявності підстав працівнику освіти може бути призначено пенсію по інвалідності чи у зв'язку з втратою годувальника.
Які умови призначення пенсії вчителям в Україні: роз'яснення ПФУ
Які умови призначення пенсії вчителям / Getty Images

Пенсії вчителям, іншим працівникам освіти призначаються згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV. Про це повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду в Донецькій області.

Читайте також:

Право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності відповідного страхового стажу. При досягненні 60-річного віку у 2023 році набутий страховий стаж має становити не менше 30 років як для чоловіків, так і для жінок.

Особам, яким раніше не призначалася будь-яка інша пенсія, зокрема, по інвалідності або за вислугу років, виплачується грошова допомога в розмірі десяти місячних пенсій. Однак за умови, що на день досягнення пенсійного віку працівник освіти працював у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, і має страховий стаж на таких посадах:

 • для чоловіків - 35 років;
 • для жінок - 30 років.

Читайте також:

До настання віку, що дає право на пенсію за віком, освітянам може бути призначена пенсія за вислугу років. Така пенсія призначається незалежно від віку за наявності вислуги років на відповідних посадах не менше як:

 • 25 років станом на 1 квітня 2015 року;
 • 25 років 6 місяців станом на 1 січня 2016 року;
 • 26 років 6 місяців станом на 11 жовтня 2017 року.

Читайте також:

Перелік закладів, установ та посад, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, затверджено постановою Кабінету Міністрів від 04.11.1993 №909. До вислуги років враховується, зокрема, робота на посадах:

 • у загальноосвітніх навчальних закладах;
 • у дошкільних навчальних закладах усіх типів;
 • у позашкільних навчальних закладах;
 • у вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах;
 • у міжшкільних навчально-виробничих комбінатах;
 • у дитячих будинках, дитячих трудових та виховно-трудових колоніях, дитячих приймальних пунктах і приймальниках-розподільниках для неповнолітніх, логопедичних пунктах і стаціонарах, школах-клініках;
 • у бібліотеках на посадах завідуючих, бібліотекарів;
 • у дитячих клініках, поліклініках, лікарнях, санаторіях, диспансерах, будинках дитини тощо.

Читайте також:

Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених зазначеним переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.

Зазначається, що до страхового стажу на відповідних посадах, який дає право на виплату грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій, враховуються лише періоди роботи в державних і комунальних закладах.

Читайте також:

Пенсія за вислугу років призначається за умови звільнення з посади, яка дає право на цей вид пенсії. У разі працевлаштування на посаду, яка дає право на пенсію за вислугу пенсії, виплата пенсії припиняється.

За наявності підстав працівнику освіти може бути призначено пенсію по інвалідності чи у зв'язку з втратою годувальника. За наявності права на різні види пенсії призначається один із цих видів за вибором особи.

Читайте також:

Розмір призначеної пенсії (за віком, за вислугу років) визначається з урахуванням усього набутого страхового стажу (незалежно від установи та посади, на якій набуто цей стаж) та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески (за всі періоди страхового стажу з 01.07.2000 та (за бажанням особи) додатково враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року).

Раніше ми писали, що в Україні законом визначено вимоги щодо наявності необхідного страхового стажу для виходу на пенсію після досягнення 60, 63 або 65 років.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK