Опалювальний сезон 2023-2024: як розраховується розмір субсидії

Як розрахувати розмір субсидії на опалювальний період.
Опалювальний сезон 2023-2024: як розраховується розмір субсидії
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні розмір субсидії розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних норм і нормативів та обсягом обов'язкового платежу. Про це повідомили в ГУ Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Читайте також:

Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги більший визначеного для них обов'язкового платежу. Постановою КМУ від 06.08.2014 №409 установлено соціальну норму житла та соціальні нормативи, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Розмір обов'язкового відсотка платежу за житлово-комунальні послуги визначається для кожного домогосподарства індивідуально й залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу.

Читайте також:

Обов'язковий відсоток платежу за житлово-комунальні послуги (частка доходу) для домогосподарства обчислюється за формулою Ро = Кд/Кг х Рг, де:

  • Ро - частка плати за послуги для домогосподарства (частка доходу), яка для розрахунку субсидії округлюється до двох знаків після коми;
  • Кд - коефіцієнт доходу домогосподарства - відношення розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія;
  • Кг - базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії - два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць (Кг = 2);
  • Рг - базова норма плати за послуги - 15% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (Рг = 15).

Читайте також:

У ПФУ навели приклад. Так, у жовтні 2023 року за призначенням субсидії на опалювальний період звернулася сім'я з чотирьох осіб: чоловік (щомісячний дохід - 8500 грн), дружина (щомісячний дохід - 7500 грн), 2 неповнолітніх дітей.

Середньомісячний сукупний дохід домогосподарства визначається шляхом ділення сукупного доходу всіх членів домогосподарства за 2 квартали на кількість місяців, за які враховуються доходи: ((8500 * 6) + (7500*6)) / 6 = 16 000 грн.

Читайте також:

Після цього розраховується розмір обов'язкового платежу. Обов'язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства:

  • 16 000 грн (середньомісячний сукупний дохід домогосподарства) / 4 (кількість членів домогосподарства) / 2589 (прожитковий мінімум на 1 січня 2023 року) / 2 (базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії) * 15% (базова норма плати за послуги ЖКП) = 11,58%;
  • 16 000 грн * 11,58% = 1852,80 грн (сума обов'язкового платежу домогосподарства за ЖКП).

Розраховуємо розмір призначеної субсидії для цього домогосподарства: 2859,35 грн (розмір плати за ЖКП у межах соціальних норм і нормативів) - 1852,80 грн (сума обов'язкового платежу домогосподарства за ЖКП) = 1006,55 грн (розмір субсидії).

Читайте також:

Житлова субсидія розраховується окремо на опалювальний (з 1 жовтня по 30 квітня) і неопалювальний (з 1 травня по 30 вересня) сезони.

Раніше ми писали, які нормативи враховуються при призначенні субсидії на комуналку.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK