Виплати ВПО продовжили, але є нюанс: хто отримуватиме допомогу з 1 березня

Уряд продовжив виплату допомоги на проживання для ВПО.
Виплати ВПО продовжили, але є нюанс: хто отримуватиме допомогу з 1 березня
Ілюстративне фото / Getty Images

26 січня Кабінет Міністрів ухвалив постанову про продовження виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Виплату допомоги всім ВПО, які отримували її до 1 лютого, автоматично буде продовжено до 1 березня (без додаткового звернення). Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики.

Читайте також:

Крім того, з 1 березня 2024 року виплати для ВПО буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів виплат - тих ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян. 

Так, з 1 березня виплати автоматично продовжуються ще на 6 місяців для категорій ВПО, які не мають можливості працювати, а саме:

  • для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей;
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із їхнього числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Крім того, значна кількість ВПО також зможуть отримати продовження виплат ще на 6 місяців, після подання нової заяви на виплату допомоги. 

Читайте також:

"Звертатися по перепризначення допомоги для ВПО з 1 березня родини можуть, починаючи з 1 лютого 2024 року. Тим, хто відповідає критеріям постанови і хто звернеться з новою заявою в лютому - березні 2024, допомога призначатиметься і виплачуватиметься, починаючи з 1 березня" , - йдеться в повідомленні.

Умова продовження виплат на додаткові 6 місяців - те, що розмір доходу в таких родинах не перевищує 9444 грн на одну особу (це дорівнює чотирьом прожитковим мінімумам для осіб, що втратили працездатність або 37 776 грн на родину з 4-х осіб). 

Читайте також:

Ще на 6 місяців зможуть отримати виплати для ВПО ті  родини, у яких є діти до 14 років, які не мають змоги відвідувати виховні та навчальні заклади, або навчання відбувається в гібридному форматі (офлайн та онлайн), через що батьки не мають можливості працювати. 

Також допомога буде продовжена родинам, у яких один із членів сім'ї доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною.

Читайте також:

Крім того, допомога буде продовжена малолітнім дітям, які прибули без супроводу батьків, та вагітним жінкам (починаючи з 30 тижня вагітності).

Ухвалені зміни також мають сприяти стимулюванню внутрішньо переміщених осіб працездатного віку до працевлаштування.

Читайте також:

До того ж продовження виплати допомоги на проживання для ВПО зможуть отримати родини, у яких непрацююча працездатна особа на дату звернення зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, але ще не працевлаштувалася, та в сім'ї є діти, які навчаються в школах/вузах.

Раніше ми писали, що Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та міжнародна організація ACTED розпочинають нову програму з гуманітарної підтримки постраждалого від війни населення. Можна отримати, зокрема, грошову допомогу.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK