В Україні триває криза ринку праці: У кого знизилися зарплати в липні

Відчутне падіння розміру зарплат, яке тривало з кінця березня, припинилося в більшості професійних сфер на початку літа.
В Україні триває криза ринку праці: У кого знизилися зарплати в липні
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Нині в Україні криза ринку праці. У липні в більшості професійних сфер зарплати утрималися від зниження, проте є винятки. Про це повідомляє кадровий портал grc.ua.

Найбільше падіння середньої заробітної плати відчули представники сфери видобутку сировини. У липні у відкритих вакансіях у цій сфері пропонували в середньому 15 800 грн, тоді як у червні - 25 300 грн. Таким чином середня зарплата в середині літа знизилася на 37,5%.

Крім того, зменшилися зарплати у сфері HoReCa. Незважаючи на літній сезон, який зазвичай був найактивнішим у цій сфері, у готелях, ресторанах і туристичних комплексах у липні дуже мало вакансій, а середня зарплата складає 16 700 грн.

Читайте також:

Серед тих, кому в липні пропонують нижчі зарплати, опинилися:

  • працівники банків (середня зарплата становить 17 500 грн, що на 6,9% менше, ніж у червні);
  • охоронці (середня зарплата - 9 700 грн, зниження - 11%);
  • менеджери з персоналу (середня зарплата - 22 800 грн, зниження - 20%);
  • робочий персонал (середня зарплата - 12 800 грн, зниження - 6,5%).

Менші зарплати, ніж на початку літа, у виробництві та сільському господарстві (середня зарплата - 17 100 грн, зниження - 10,9%), у сфері інсталяції та сервісу (середня зарплата - 15 500 грн, зниження - 8%), у будівництві та нерухомості (середня зарплата - 22 800 грн, зниження - 12%).

Зазначається, що юристи та спеціалісти сфери страхування були серед тих, хто постраждав від кризи на ринку праці найбільше. З початку війни вакансій для цих фахівців майже не було. У середині літа пропозицій роботи побільшало, проте зарплати значно нижчі, ніж були до війни.

Читайте також:

Так, юристам в середньому в липні пропонують 15 500 грн, страхувальники можуть розраховувати щомісяця в середньому на 13 500 грн.

У п'ятірку фахівців із найнижчими зарплатами в липні потрапили також представники робітничих професій (середня зарплата - 12 800 грн), охоронці (9 700 грн), а також студенти та спеціалісти, які тільки починають кар'єрний шлях (їм у середньому готові платити щомісяця 9 500 грн).

Раніше ми писали, що в липні ситуація з заробітними платами в Україні неоднорідна залежно від регіону. Середня зарплата у відкритих вакансіях в усіх областях становить 22 460 грн.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK