Звільнення з роботи: як переселенцям отримати статус безробітного

ВПО пояснили, як звільнитися та отримати статус безробітного.
Звільнення з роботи: як переселенцям отримати статус безробітного
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець роз'яснив, як внутрішньо переміщеним особам (ВПО) звільнитися з роботи та отримати статус безробітного. Інформація оприлюднена в Telegram-каналі омбудсмена.

Читайте також:

Як пояснив Лубінець, переселенець, який не мав можливості припинити трудовий договір у зв'язку з неможливістю продовжувати роботу за попереднім місцем проживання, має право припинити такий договір в односторонньому порядку. 

Для цього потрібно подати до центру зайнятості за місцем проживання/перебування заяву на ім'я роботодавця. Датою припинення трудового договору є наступний день після подання такої заяви.

Читайте також:

Зі свого боку центр зайнятості за місцем проживання ВПО в день припинення трудового договору повідомляє про це:

  • роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними). Якщо в таких осіб не розірвані трудові договори з роботодавцем, який перебуває на непідконтрольній території або щодо якого відсутня інформація про місце перебування, заява зберігається в територіальному органі центрального органу виконавчої влади на підконтрольній території до моменту деокупації. Після чого протягом 7 календарних днів даний орган повідомляє роботодавця;
  • територіальний орган Пенсійного фонду України;
  • територіальний орган Державної податкової служби.

Читайте також:

Взята на облік ВПО, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без додаткових вимог, зазначив омбудсмен.

"До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж, допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття", - додав Лубінець.

Публікація Дмитра Лубінця в Telegram
Публікація Дмитра Лубінця в Telegram

Раніше ми писали, що в Україні набрав чинності новий порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK