В Україні в травні на одне вільне робоче місце в середньому претендували 3 безробітних. Про це повідомляє Державна служба зайнятості.
Так, за даними відомства, минулого місяця на одне вільне робоче місце в середньому претендували 3 безробітні особи, зокрема серед кваліфікованих робітників сільського господарства - 8 осіб, технічних службовців - 7 осіб, службовців та керівників - 6 осіб, працівників сфери торгівлі та послуг - 6 осіб, представників найпростіших професій - 5 осіб.
"Спостерігається професійно-кваліфікаційний дисбаланс та окремі відмінності між попитом та пропозицією робочої сили", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що на початок червня 2023 року в базі даних Держслужби зайнятості зареєстровано 40 тис. вакансій. На "Єдиному порталі вакансій" налічується майже 200 тис. вакансій.
Найбільше вакансій подається роботодавцями до служби зайнятості для працевлаштування:
- кваліфікованих робітників з інструментом (швачка, електромонтер із ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, пекар, слюсар-електрик);
- робітників з обслуговування устаткування та машин (водій, тракторист-машиніст с/г виробництва, токар, оператор заправних станцій, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, машиніст крана);
- професіоналів (учитель, вихователь, фармацевт, інженер, лікар, психолог, інженер з охорони праці);
- працівників сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, охоронник, офіціант, соціальний робітник, перукар, молодша медична сестра).
Раніше ми писали, що в Україні ситуація на ринку праці поступово покращується. Проте зростає рівень невідповідності між тим, що потрібно роботодавцям, і тим, що можуть запропонувати працівники.