Держслужбовці в Україні відзначають зменшення зарплати - НАДС

Державні службовці відчувають надмірне навантаження, критично низький рівень заробітної плати та несправедливе її нарахування.
Держслужбовці в Україні відзначають зменшення зарплати - НАДС
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Більше половини опитаних державних службовців в Україні відзначають зменшення заробітної плати, понад 70% - істотне збільшення навантаження протягом року. Про це повідомила голова Національного агентства з питань державної служби (НАДС) Наталія Алюшина.

Читайте також:

За її словами, наразі триває опитування НАДС щодо умов роботи держслужбовців під час воєнного стану. За тиждень відповіли 40 тис. держслужбовців. 

"93% респондентів із цього числа зазначили, що працюють у штатному режимі на робочих місцях. Торік цей показник становив 68%. Тобто у 2022 році дистанційно працювали 32% держслужбовців, а сьогодні 6,3%. З початком повномасштабної війни людей переводили на простій. Але якщо тоді ця цифра становила 9%, то сьогодні 1%. Ці цифри дещо зміняться до завершення опитування, але динаміка зрозуміла", - розповіла Алюшина.

Читайте також:

Очільниця відомства додала, що також аналізувалися причини звільнення людей із держслужби. Зокрема, понад 70% опитаних відзначили суттєве збільшення навантаження протягом року.

"Одна з причин - мобілізація 3946 державних службовців до ЗСУ. Їхній функціонал виконують ті, хто лишився. Більше того, 35% опитаних залучалися до роботи у вихідні дні, 8% - у нічний час. При цьому 19% зазначили, що компенсації за таку роботу в їхніх державних органах відсутні", - пояснила вона.

Читайте також:

Щодо потреб у психологічній підтримці держслужбовців, то 59% опитаних відзначили погіршення самопочуття впродовж року, майже 10% додали, що їхній психологічний стан негативно впливає на продуктивність роботи, 39% потребували психологічної допомоги, але лише 5% звернулися по неї.

"Більше половини опитаних відзначили зменшення зарплати. Державні службовці відчувають надмірне навантаження, критично низький рівень заробітної плати та несправедливе її нарахування, психологічний стрес... У таких умовах марно розраховувати, що люди довгий час зможуть повноцінно працювати. Відповідь на ці виклики - звільнення. Зауважу, що першими країна втрачає найбільш підготовлених і конкурентних державних службовців", - підсумувала Алюшина.

Читайте також:

За даними НАДС, з початку 2023 року станом на 30 червня звільнено 20 тис. 366 держслужбовців і призначено 18 тис. 519 держслужбовців. На сьогодні фактична кількість держслужбовців в Україні становить 163,6 тис. осіб.

Раніше ми писали, чи може зниження зарплати під час війни позначитися на майбутній пенсії.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK