Вагітним в Україні дозволили самостійно визначати початок декретної відпустки

Коли саме йти в декретну відпустку.
Вагітним в Україні дозволили самостійно визначати початок декретної відпустки
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Тепер вагітні жінки в Україні за власним бажанням можуть розпочати декретну відпустку пізніше 30 тижня вагітності. Для цього достатньо подати заяву лікареві, який веде вагітність. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Читайте також:

Так, вагітна жінка за власним бажанням зможе після 30 тижня вагітності визначити дату початку відпустки в зв'язку з вагітністю та пологами. Якщо вона хоче розпочати відпустку з 30 тижня вагітності, їй нічого додатково робити не потрібно. За замовчуванням медичний висновок тимчасової непрацездатності буде сформовано з 30 тижня вагітності.

"Але якщо жінка хоче продовжувати працювати і після 30-го тижня, вона під час першого візиту до лікаря після початку 30 тижня вагітності подає заяву лікареві, який веде її вагітність, та зазначає в ній дату, з якої має бути сформований МВТН", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Як пояснили в МОЗ, якщо пологи стануться до зазначеної в заяві дати, МВТН буде сформований із дати пологів. Такий процес не впливатиме на загальну тривалість МВТН і відпустки відповідно, що зі свого боку не призводитиме до зменшення розміру допомоги з вагітності та пологів.

У відомстві нагадали, що стандартний строк МВТН становить 126 календарних днів, але для жінок, у яких народилося кілька дітей або були ускладнені чи передчасні пологи, цей строк продовжується ще на 14 днів.

Читайте також:

Жінка може продовжити працювати, а початок допологової відпустки перенести на більш зручний для неї період. Саме тоді й буде сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність і відповідно нараховуватимуться соціальні виплати.

Тепер частину допологової відпустки жінка зможе перенести на післяпологовий період.

Раніше ми писали, що через воєнні дії вже сотні українських дітей загинули, тисячі отримали поранення, були депортовані до Росії, втратили батьків, залишилися без дому. Усі вони можуть отримати статус "дитини війни".ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK