Навчання, робота або гранти: що служба зайнятості пропонує ВПО

Переселенці можуть знайти роботу, отримати грант на створення чи розвиток бізнесу, пройти навчання чи стати на облік у центрах зайнятості.
Навчання, робота або гранти: що служба зайнятості пропонує ВПО
Ілюстративне фото / depositphotos.com

З 1 березня 2024 року змінився порядок призначення соціальної допомоги людям зі статусом ВПО. Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яке стосується ключових інструментів підтримки внутрішньо переміщених осіб та малозабезпечених сімей. Про це повідомили в Державній службі зайнятості.

Читайте також:

Водночас уряд запроваджує механізм стимулювання громадян до пошуку роботи. Після призначення допомоги працездатні члени родини мають обрати один зі способів сприяння своїй зайнятості:

  • працевлаштуватися;
  • зареєструватися як ФОП;
  • подати заявку на участь у грантовій програмі з метою отримання коштів на створення або розвиток власного бізнесу;
  • подати заявку на отримання ваучера на навчання;
  • стати на облік у центрі зайнятості.

Читайте також:

За допомогою служби зайнятості громадяни, які є зареєстрованими безробітними, мають можливість пройти професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Столична служба зайнятості пропонує громадянам зі статусом ВПО незалежно від віку отримати ваучер на навчання - документ, що дає змогу безоплатно підвищити кваліфікацію або отримати нову професію за затвердженим переліком зі 124 професій і спеціальностей. 

Читайте також:

Після проходження навчання видається диплом про освіту державного зразка.

Крім того, в рамках реалізації урядового проекту "єРобота" служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись ВПО:

  • "Власна справа" - розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тисяч гривень;
  • Грант для ветеранів - передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тис. грн, 500 тис. грн та 1 млн грн відповідно.

Читайте також:

Також фахівці Київського міського центру зайнятості допоможуть знайти роботу. Перебуваючи на обліку в центрі зайнятості під час воєнного стану, протягом 90 днів ВПО матимуть змогу отримувати допомогу по безробіттю.

Раніше ми писали, що на ринку праці України виник дефіцит кадрів. Критично не вистачає швачок, електромонтерів, слюсарів-сантехніків та токарів.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK