Дедалі більше українських компаній по всій Україні долучаються до експериментального проєкту Державної служби зайнятості, спрямованого на навчання жінок професіям, у яких раніше переважали чоловіки. Про це повідомила пресслужба відомства.
Мета ініціативи - забезпечення підприємств кваліфікованими кадрами та підвищення конкурентоспроможності жінок на сучасному ринку праці. Завдяки проєкту роботодавці мають змогу підготувати нових спеціалісток для сфер, де відчувається нестача працівників, а учасниці - здобути затребувану професію та гарантоване працевлаштування після навчання.
За даними Держслужби, від початку дії проєкту вже 72 жінки розпочали навчання. Серед учасників програми роботодавці Полтавської, Харківської, Чернігівської, Івано-Франківської та Черкаської областей.
Програма дозволяє жінкам опанувати 31 професію, що належать до категорії традиційно чоловічих, серед яких:
- водійка тролейбуса, навантажувача, трамвая;
- машиністка крана;
- трактористка;
- майстриня з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів;
- слюсарка з ремонту колісних транспортних засобів та інші.
Фінансування навчання в рамках проєкту здійснюється за рахунок Фонду соціального страхування на випадок безробіття. Вартість курсу не повинна перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (на сьогодні це 30 280 грн). Якщо навчання коштує більше, різницю може покрити або роботодавець, або учасниця.
Раніше ми писали, що з початку 2025 року послуги Державної служби зайнятості отримали 226 тисяч українців, з них мали статус безробітного 163 тисячі. Було працевлаштовано на постійне місце роботи або залучено до тимчасової зайнятості 80 тис. людей. При цьому роботодавці найчастіше шукали продавців, прибиральників, кухарів і водіїв.