У п'ятницю, 3 червня, Рада Європейського союзу ухвалила рішення запровадити шостий пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії та Білорусі. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.
"Ми забороняємо імпорт російської нафти в ЄС і тим самим скорочуємо величезне джерело доходів для Росії. Ми відключаємо більше ключових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Ми також запроваджуємо санкції проти тих, хто несе відповідальність за звірства в Бучі та Маріуполі, та забороняємо більше дезінформаторів, які активно сприяють військовій пропаганді президента Путіна", - заявив Верховний представник із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.
Узгоджений пакет санкцій включає низку обмежень, а саме:
- Нафта. Заборона на купівлю, імпорт або передачу сирої нафти та деяких нафтопродуктів із Росії до ЄС. Поетапна відмова від російської нафти займе від 6 до 8 місяців. При цьому передбачений тимчасовий виняток для імпорту сирої нафти трубопроводом до країн ЄС, які через своє географічне розташування не мають життєздатних альтернативних варіантів.
- De-SWIFTing. Відключення від SWIFT Сбербанку, Московського кредитного банку та Россільгоспбанку, а також Білоруського банку розвитку.
- Мовлення. Заборона мовлення в ЄС трьох російських державних телеканалів: "Росія РТР/РТР Планета", "Росія 24" та "Міжнародний ТВ Центр".
- Експортні обмеження. ЄС розширює список осіб та організацій, яких стосуються експортні обмеження щодо товарів та технологій подвійного призначення. ЄС також розширить перелік товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню сектора оборони та безпеки Росії.
- Консалтингові послуги. Заборона надання Росії бухгалтерських, піар-послуг та консультаційних послуг, а також хмарних сервісів.
- Індивідуальні санкції. Санкції проти фізичних та юридичних осіб, відповідальних за звірства в Бучі та Маріуполі, провідних бізнесменів, членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, а також компаній, які займаються обороною.
Раніше ми писали, що країни Європейського союзу заморозили близько 23 млрд євро (24,5 млрд доларів) активів Центрального банку Росії.