Кабмін схвалив проєкт держбюджету на 2023 рік до другого читання

Проєкт держбюджету на 2023 рік розробив Мінфін до розгляду парламентарями в другому читанні з урахуванням пропозицій народних депутатів і скоригованих макропоказників.
Кабмін схвалив проєкт держбюджету на 2023 рік до другого читання
Ілюстративне фото / depositphotos.com

У понеділок, 31 жовтня, Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону "Про Державний бюджет України на 2023 рік" до другого читання. Про це повідомили в Міністерстві фінансів.

Уточнюється, що проєкт держбюджету на 2023 рік розробив Мінфін до розгляду парламентарями в другому читанні з урахуванням пропозицій народних депутатів і скоригованих макропоказників.

Читайте також:

"Незмінним залишився загальний ресурс на національну безпеку й оборону - 1 трлн 141,1 млрд грн, або 18,2% ВВП. Прогнозований дефіцит держбюджету-2023 становить понад 20% ВВП. Мінфін продовжує роботу над залученням  міжнародної допомоги від ЄС, США, МВФ та інших наших надійних партнерів для покриття дефіциту", - зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

У схваленому законопроєкті уряд врахував скоригований прогноз зростання ВВП на 2023 рік до 3,2% (замість попереднього прогнозу в 4,6%). Прогноз інфляції зменшився з 30% до 28%.

Завдяки скоригованим макропоказникам та податковим змінам дохідну частину державного бюджету запропоновано збільшити на понад 50 млрд гривень. Доходи держбюджету-2023 передбачено в сумі 1,3 трлн гривень.

Читайте також:

При цьому видатки становитимуть 2,6 трлн грн, що на 66,8 млрд грн більше ніж у проєкті держбюджету на 2023 рік, представленому до першого читання. 

Зокрема, збільшено обсяги видатків на виплату пенсій (на 38,9 млрд грн - до 271,9 млрд грн), Фонду ліквідації наслідків збройної агресії (на 16,1 млрд грн - до 35,5 млрд грн), а також на науково-технічну діяльність, пільгові кредити для внутрішньо переміщених осіб і для розвитку підприємництва.

Раніше ми писали, що 14 жовтня Кабінет Міністрів затвердив бюджет Пенсійного фонду України на 2022 рік.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK