Станом на 1 лютого 2023 року міжнародні резерви України становили 29 921,8 млн дол. США. Про це повідомили в Національному банку.
У січні вони зросли на 5% завдяки надходженням від міжнародних партнерів, що компенсували чистий продаж валюти Національним банком для покриття різниці між попитом і пропозицією на валютному ринку України.
Загалом упродовж січня 2023 року динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників.
По-перше, надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу.
На валютні рахунки уряду в Нацбанку надійшло 4 327,7 млн дол. США. З них: 3 256,1 млн дол. США - від Європейського Союзу; 1 000,0 млн дол. США - від Сполучених Штатів Америки (через трастовий фонд Світового банку); 71,6 млн дол. США - від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП)
Уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті 65,0 млн дол. США.
По-друге, Національний банк проводив операції на валютному ринку України.
У січні НБУ продав на валютному ринку 3 089,6 млн дол. США та викупив до резервів 28,5 млн дол. США. Чистий продаж валюти НБУ минулого місяця знизився порівняно з груднем 2022 року на близько 100 млн дол. США до 3 061,1 млн дол. США.
"Збереження обсягів валютних інтервенцій НБУ на рівні, близькому до попереднього місяця, з боку попиту зумовлене впливом значних бюджетних видатків наприкінці 2022 року, а з боку пропозиції - поєднанням сезонного чинника (зниження експортних надходжень на початку року) та наслідків повномасштабної війни на економічну діяльність експортерів", - йдеться в повідомленні.
По-третє, у січні за рахунок переоцінки вартість фінансових інструментів зросла на 225,7 млн дол. США.
Зазначається, що поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,7 місяця майбутнього імпорту.
Раніше ми писали, що оборот готівки в касах банків за 2022 рік знизився порівняно з попереднім роком.