Коли НБУ зможе відмовитись від фіксованого курсу гривні до долара: названі умови

У Нацбанку вважають, що відмова від фіксованого курсу не є найближчою перспективою.
Коли НБУ зможе відмовитись від фіксованого курсу гривні до долара: названі умови
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Наразі режим фіксованого обмінного курсу актуальний і продовжує відігравати важливу роль у забезпеченні цінової та фінансової стабільності, ураховуючи суттєвий розрив між попитом та пропозицією на валютному ринку. Про це заявив в інтерв'ю виданню "Економічна правда" заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук.

Читайте також:

За його словами, у грудні та січні Нацбанк продавав по 3 млрд доларів на місяць. Водночас отримання міжнародної допомоги дозволяє не тільки компенсувати ці витрати, а й нарощувати резерви - до 29,9 млрд доларів.

"Ми завжди говорили, що фіксація обмінного курсу - це тимчасове рішення. Ми залишаємося прихильниками плаваючого обмінного курсу, зрозуміло, що в поточних умовах "керовано плаваючого", і будемо повертатися до цього режиму, як тільки для цього будуть передумови", - сказав Ніколайчук. 

Читайте також:

Він зазначив, що першою та найважливішою умовою для переходу до плаваючого курсу є поява альтернативного до фіксованого курсу номінального якоря для економіки. 

Крім того, важливо, щоб валютний ринок був менш чутливим до ситуативних факторів. На це спрямовані зусилля з зв’язування навісу ліквідності у вигляді поточних рахунків фізичних осіб.

"Третій фактор - кращий стан валютного ринку, більша його збалансованість. Також я би ще сюди додав відновлення статусу та дієвості облікової ставки як основного монетарного інструменту", - підкреслив Ніколайчук.

Читайте також:

Він вважає, що відмова від фіксованого курсу не є найближчою перспективою. Однак не виключає того, що ми матимемо ці передумови ще до закінчення періоду високих безпекових ризиків.

"Водночас повернення до "плавання" не означатиме "ралі" на валютному ринку. Будь-який перехід буде дуже поступовим та керованим із створенням відповідних передумов. Це необхідно для того, щоб перехід до "плавання" не генерував шоків ані для валютного ринку, ані для економіки", - підсумував заступник голови НБУ.

Раніше ми писали, що 21 липня 2022 року Національний банк скоригував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/дол.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK