Кабінет Міністрів ухвалив рішення про створення Платформи реєстрів. Це важливо для розбудови "цифрової держави", повідомив у Telegram голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Загалом в Україні понад 450 різних реєстрів, які створювалися в різний час із застосуванням різних доступних технологічних рішень, не завжди сумісних. За оцінками фахівців, 80% реєстрів, що існують, технологічно застарілі та вразливі до кібератак.
"Завдання держави - створити єдину Платформу реєстрів з абсолютно сумісною сучасною архітектурою, максимально високим рівнем захисту й водночас просту та зручну для наповнення для персоналу розпорядника реєстру, з чіткою фіксацією усіх змін, що вносяться", - пояснив Гетманцев.
За його словами, згодом на платформу перенесуть й існуючі реєстри, які вважатимуть за необхідне залишити.
"Створення такої Платформи реєстрів - це не тільки про "діджиталізацію", а ще й про дерегуляцію. Адже одночасно вирішуватиметься завдання, щоб будь-який орган мав можливість по максимуму отримувати необхідну для нього інформацію саме з реєстрів (у частині "закритих" - через запит на інформацію до його розпорядника), а не від фізичних осіб чи бізнесу", - додав голова парламентського комітету.
Він також зазначив, що паралельно з'явиться можливість скасувати ще певну кількість "довідок", "свідчень", "витягів" та "інших папірців із минулої епохи".
Раніше ми писали, що НБУ анулював ліцензії 10 небанківським установам та виключив із Державного реєстру фінансових установ 6 небанківських фінансових установ, 3 установи - з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги.