Економіка України адаптується: у Мінекономіки повідомили про початок зростання ВВП

Держстат зафіксував зростання реального ВВП України в першому кварталі 2023 року відносно четвертого кварталу 2022 року.
Економіка України адаптується: у Мінекономіки повідомили про початок зростання ВВП
Ілюстративне фото / Getty Images

За даними Держстату, за підсумками І кварталу 2023 року в річному вимірі зменшення валового внутрішнього продукту (ВВП) України становило 10,5%. Це значно краще, ніж попередні оцінки Мінекономіки (мінус 14,1%), повідомила перший віцепрем'єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко.

Читайте також:

"Такі дані свідчать про те, що економіка України адаптується та відновлюється більш швидкими темпами, ніж прогнозувалось раніше. Вона продовжує працювати та долати виклики війни. І це підтверджується зростанням реального ВВП сезонно скоригованого у І кварталі 2023 порівняно з 4-м кварталом 2022 на 2,4%", - сказала вона.

Водночас, як зазначили в міністерстві, військова агресія продовжує формувати нові шоки та випробування.

Читайте також:

Зокрема, спостерігалася затримка роботи зернового коридору, експортери відчували на собі обмежувальні заходи з боку країн сусідів на імпорт та транзит українських сільськогосподарських товарів, до них додаються наразі наслідки терористичного акту - руйнування Каховської ГЕС.

Раніше ми писали, що у 2023 році інфляція сповільниться до 14,8%, а реальний ВВП зросте на 2%. У наступні роки інфляція продовжуватиме знижуватися, а відновлення економіки прискориться на тлі закладеного в прогнозі зниження ризиків безпеки.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK