Інфляція в Україні сповільнилася: як змінилися ціни в травні

Найбільше в травні подорожчали фрукти та овочі.
Інфляція в Україні сповільнилася: як змінилися ціни в травні
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні інфляція на споживчому ринку в травні 2023 року порівняно з квітнем 2023 року становила 0,5%, з початку року - 3,8%. У річному вимірі інфляція в травні становила 15,3% порівняно з 17,9% у квітні. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Читайте також:

У травні на споживчому ринку ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,9%. Найбільше (на 8,7% та 5,6%) подорожчали фрукти та овочі. На 1,7-0,2% зросла вартість мяса та м'ясопродуктів, безалкогольних напоїв, риби та продуктів із риби, сирів, масла.

Водночас яйця подешевшали на 22,7%, на 3,2-0,2% знизилися ціни на продукти переробки зернових, сало, рис, соняшникову олію, цукор, макаронні вироби, молоко.

А ось ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,2%, зокрема на тютюнові вироби - на 1,3%, алкогольні напої - на 1,2%.

Читайте також:

У Держстаті підрахували, що одяг та взуття подешевшали на 1,6%, зокрема взуття - на 1,9%, одяг - на 1,4%.

Зазначається, що зростання цін у сфері охорони здоров'я на 0,8% відбулося насамперед за рахунок подорожчання фармацевтичної продукції на 1,0%.

При цьому ціни на транспорт знизилися на 1,1% переважно через здешевлення палива та мастил 2,5%.

ukrstat.gov.ua

Раніше ми писали, що в Україні на поточному тижні вкотре зменшилися відпускні ціни на огірок. Однак вони залишаються вищими, ніж минулого року.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK