Відновлення декларування в Україні: які декларації потрібно подати

12 жовтня 2023 року набрав чинності закон про відновлення декларування.
Відновлення декларування в Україні: які декларації потрібно подати
Ілюстративне фото / depositphotos.com

12 жовтня 2023 року в Україні набув чинності закон про відновлення декларування. Одночасно стартувала й кампанія декларування за 2021-2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 року.  Про це повідомили в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

Читайте також:

"Декларування посадовців - один із найефективніших інструментів запобігання корупції в публічному секторі. Завдяки йому кожен громадянин може дізнатися про статки посадовців, а Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) проконтролювати, чи відповідають їхні витрати законним доходам", - йдеться в повідомленні.

За загальним правилом до 31 січня 2024 року публічні службовці повинні подати:

  • щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди;
  • декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов'язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно);
  • декларацію кандидата на посаду за 2021 та 2022 звітні періоди (якщо кінцевий строк їх подання настав у період з 24.02.2022 по 11.10.2023 включно).

Читайте також:

Як зазначили в НАЗК, якщо в декларанта існує обов'язок подати декларацію кандидата на посаду та щорічну декларацію (з будь-якою позначкою) за один і той самий звітний період, то в разі подання першою щорічної декларації за відповідний звітний період декларація кандидата на посаду за цей період не подається. 

Станом на зараз це може стосуватися кандидатських декларацій за 2021-2022 роки, але точно не стосуватиметься таких декларацій за 2023 рік.  

Читайте також:

Слід пам'ятати, що в разі переведення суб'єкта декларування на іншу посаду декларація при звільненні не подається. Звільнення за переведенням або в разі, якщо особа стала переможцем конкурсу і через це звільнилася з посади в одному органі й упродовж 30 календарних днів прийнята на посаду, яка також вимагає подання декларації, не вважається припиненням діяльності. У таких ситуаціях обов'язку подати декларацію при звільненні немає.

"Якщо ви звільнилися після набрання чинності законом, тобто з 12 жовтня 2023 року або пізніше, то ви маєте подати декларацію при звільненні протягом 30 календарних днів із дня припинення відповідної діяльності", - додали в НАЗК.

Читайте також:

Крім того, з 1 січня до 31 березня 2024 року включно публічні службовці (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2023 звітний період. 

Раніше ми писали, що 4 вересня НАЗК відкрило доступ до Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення, з урахуванням аспектів безпеки.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK