Кабмін схвалив проєкт держбюджету України на 2024 рік до другого читання: деталі

Міністерство фінансів спільно з іншими міністерства та відомствами підготувало проєкт державного бюджету на 2024 рік до другого читання.
Кабмін схвалив проєкт держбюджету України на 2024 рік до другого читання: деталі
Ілюстративне фото / depositphotos.com

2 листопада 2023 року Кабінет Міністрів схвалив проєкт Закону "Про Державний бюджет України на 2024 рік" до другого читання. Про це повідомляє Міністерство фінансів.

Читайте також:

"Міністерство фінансів спільно з іншими міністерства та відомствами підготувало проєкт державного бюджету на 2024 рік до другого читання за результатами опрацювання висновків та пропозицій ВРУ. Принципи та пріоритети, які визначені в проекті бюджету, поданому урядом на розгляд парламенту в І читанні, збережені і до ІІ читання. Показники бюджету є збалансованими, але одночасно і напруженими", - прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.

Зазначається, що в проєкті бюджету до другого читання потреба в зовнішній фінансовій підтримці становить близько 41 млрд дол. США. Цей обсяг вдалося зменшити з 42,9 млрд дол. США, зокрема, завдяки збільшенню планових доходів в результаті перегляду макропоказників та врахуванню інших додаткових надходжень.

Читайте також:

Було уточнено очікувані макроекономічні показники на 2023 рік, які є базою для розрахунку прогнозу на 2024 рік. Зокрема:

  • більш швидке відновлення реального ВВП у 2023 році до + 5% порівняно з + 2,8% у попередньому прогнозі; 
  • курс гривні в 38,6 грн за дол. США на кінець періоду до другого читання порівняно з 40,2 грн за дол. США на перше читання;
  • уточнено очікування щодо зростання споживчих цін у поточному році в бік зменшення - з 14,7% до 7,1% (грудень до грудня).

Читайте також:

У прогнозі на 2024 рік було скориговано у бік зменшення показник споживчої інфляції - з 10,8% до 9,7% (грудень до грудня минулого року). Також скориговано припущення щодо курсу гривні 40,7 грн за дол. США (середній курс за рік) до другого читання порівняно з 41,4 грн за дол. США в попередньому прогнозі.

Дохідна частина проєкту держбюджету збільшена порівняно з І читанням на 22,2 млрд грн і передбачена в сумі 1 768,5 млрд гривень, зокрема по загальному фонду збільшилась на 22,1 млрд грн.

Читайте також:

Видатки та надання кредитів збільшені в законопроєкті до другого читання порівняно з першим читанням на 95,2 млн грн та становлять 3 355 млрд грн, зокрема видатки загального фонду - 3 120,6 млрд грн, видатки спеціального фонду - 234,5 млрд гривень. 

Водночас граничний обсяг дефіциту був зменшений на 22,1 млрд грн (до 1 571,5 млрд грн), що узгоджено з Міжнародним валютним фондом.

Раніше ми писали, що 19 жовтня Верховна Рада підтримала проєкт державного бюджету на 2024 рік у першому читанні.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK