Канада посилила контроль за фінансовими операціями, пов'язаними з РФ

Кожна фінансова операція, пов'язана з РФ, незалежно від її розміру розглядатиметься як операція з високим рівнем ризику.
Канада посилила контроль за фінансовими операціями, пов'язаними з РФ
Прапор Канади / depositphotos.com

Канада посилила контроль за фінансовими операціями, пов'язаними з державою-агресором РФ. Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.

Читайте також:

Як розповіли у відомстві, міністр фінансів Канади Христя Фріланд видала Директиву щодо фінансових транзакцій, пов'язаних із Росією, для суб'єктів, які регулюються Законом про протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму. Вона набула чинності 24 лютого 2024 року.

Директива вимагає, щоб кожна фінансова операція, пов'язана з Росією, незалежно від її розміру розглядалася як операція з високим рівнем ризику, і встановлює відповідні посилені зобов'язання щодо належної перевірки, моніторингу та ведення обліку таких фінансових операцій. 

Читайте також:

Вона застосовується до всіх транзакцій, що походять із Росії або призначені для Росії, і поширюється на перекази з використанням національної та віртуальної валюти.

"Таке рішення, зокрема, обумовлено й минулорічним закликом міністра фінансів України Сергія Марченка до відповідних органів влади Канади розглянути можливість вжиття заходів подібних до тих, що були прийняті Україною, для забезпечення посиленого моніторингу транзакцій, пов'язаних із Росією", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Водночас підрозділ фінансової розвідки в Канаді (FINTRAC) видав інструкції, які пояснюють вимоги директиви. Так, фінансові операції, що походять із Росії або призначені для Росії, можуть включати, але не обмежуватися:

  • електронними переказами коштів, грошовими переказами або іншими переказами, які включають російську адресу відправлення або призначення;
  • діяльністю представників уряду Росії (наприклад, операції на банківському рахунку посольства Росії в Канаді);
  • отримання російських рублів як депозиту на рахунок або для транзакції з віртуальною валютою;
  • проведенням операції з обміну іноземної валюти або віртуальної валюти, яка включає російські рублі.

Раніше ми писали, що Група з розробки фінансових заходів щодо відмивання грошей (FATF) розширила обмеження щодо участі Росії в цій організації.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK