На кордоні затримано екс-керівницю податкової Дніпропетровщини: що їй інкримінують

Завдані державі збитки оцінені, як мінімум, у 56 мільйонів гривень.
На кордоні затримано екс-керівницю податкової Дніпропетровщини: що їй інкримінують
Фото ДБР / dbr.gov.ua

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) затримали та повідомили про підозру колишніх керівників Державної податкової служби у Дніпропетровській області, які завдали державі збитків щонайменше на понад 56 мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Читайте також:

Зазначається, що у 2020 році тодішня керівниця обласної податкової підбурювала своїх підлеглих розробити злочинну схему заробляння грошей, яких вона об'єднала у злочинну організацію.

Повідомляється, що протягом кількох років – 2020-2023 роках – посадові особи податкової різних рівнів надавали можливість ризиковим підприємствам постачати товари без сплати податку на додану вартість (ПДВ).

«Для прикриття угоди організатор схеми видала наказ "Про створення аналітичної групи" у податковій, до якої включила відібраних нею виконавців. Цей наказ фактично дозволяв поставити під повний контроль моніторинг реєстрації податкових накладних та відбирати потенційних клієнтів. «Допомога» лише одному підприємству з категорії ризикованих коштувала державі 56 мільйонів гривень», - повідомили у ДБР.

Також задокументовано, що податківці навмисне перешкоджали зупиненню реєстрації 36 податкових накладних у встановлений законом строк без поповнення електронного рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ.

У відомстві повідомили, що чотири особи ДБР затримали у різних містах України, а ось одна з фігуранток намагалася залишити територію України. У ході оперативних заходів ДБР блокувало спробу втечі та затримало посадову особу на території одного з контрольно-пропускних пунктів на заході країни.

Чотирьом затриманим повідомлено про підозру у використанні службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене злочинною організацією (ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 255) КК України). А колишній керівниці ДПС у Дніпропетровській області повідомили підозру ще й у створенні та керівництві злочинною організацією (ч. 3 ст. 255 КК України). Також здійснюються заходи щодо встановлення інших членів злочинної організації.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 13 років із конфіскацією майна.

Раніше ми писали про те, що Нацбанк надав банкам та небанківським фінансовим установам рекомендації щодо виявлення механізмів так званого "подрібнення бізнесу", які використовуються для ухилення від сплати податків, які полягають у штучному розподілі ведення бізнесу юридичної особи через інших суб'єктів господарювання, зокрема залучення ФОП, які мають право застосовувати спрощену систему оподаткування



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK