Арештовані готелі та санаторії можуть перетворити на житло для переселенців - деталі

Внутрішньо переміщених осіб планують розміщувати в арештованих готелях та санаторіях.
Арештовані готелі та санаторії можуть перетворити на житло для переселенців - деталі
На нараді під головуванням міністра економіки України Юлії Свириденко / me.gov.ua

Уряд обговорив порядок дій щодо створення механізму передачі майна, яке було заарештовано та передано до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), в управління виконавчої гілки влади та підприємствам держсектору або приватним управителями з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) соціальним житлом.

Про це йшлося на нараді під головуванням першого віцепрем'єр-міністра - міністра економіки Юлії Свириденко.

Читайте також:

Ідея нового механізму полягає в тому, що поки йдуть розслідування кримінальних справ до остаточного рішення суду щодо того чи іншого об’єкта, який заарештований і знаходиться в розпорядженні агентства, буде об’явлено конкурс на відбір управителя такого майна.

За словами тимчасово виконуючого обов'язки голови АРМА Дмитра Жоравовича, зараз є близько 80 об’єктів нерухомості, які можна виставляти на конкурс із пошуку нових управителів. Це бази відпочинку та готелі, за якими йдуть судові тяжби, вони заарештовані та знаходяться в управлінні АРМА.

"До складу кожного готелю чи бази відпочинку може входити декілька об’єктів нерухомості. Обов’язковою умовою таких конкурсів буде те, що новий управитель має забезпечити передачу 10-20% від номерного фонду на потреби внутрішньо переміщених осіб", - заявив Жоравович.

Свириденко зазначила, що доступ до таких конкурсів мають отримати як приватні, так і державні підприємства. 

Читайте також:

"Міністерства можуть виходити на такі конкурси через Держпідприємства, які є в їхньому підпорядкуванні. Держава зацікавлена в збереженні й функціонуванні цих об’єктів", - сказала вона.

На конкурси з пошуку нових управителів з обов’язковим розміщенням на частині таких об’єктів ВПО пропонується передати 5 готелів, 24 санаторії та нежитлові приміщення у різних регіонах України. 

Раніше ми писали, що з 1 жовтня збільшився розмір компенсації людям, які надали тимчасове житло внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у рамках програми "Прихисток".ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK