Нерухомість неплатоспроможних банків виставлятиметься в оренду через Prozorro - ФГВФО

Фонд гарантування вкладів через Prozorro виставлятиме в оренду нерухомість банків, що ліквідуються.
Нерухомість неплатоспроможних банків виставлятиметься в оренду через Prozorro - ФГВФО
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на постійній основі виставлятиме на онлайн-аукціони системи "Prozorro.Продажі" права оренди нерухомого майна банків, що ліквідуються. Про це повідомила пресслужба ФГВФО.

Зазначається, що Фонд гарантування вкладів завершив "пілотний проєкт", у межах якого права оренди нерухомого майна банків, що ліквідуються, виставлялися на онлайн-аукціони системи "Prozorro.Продажі". 

Читайте також:

У рамках "пілоту" впродовж 2022 року було проведено 172 електронних аукціони. За укладеними у 2022 році договорами розмір щомісячних надходжень від передачі в оренду приміщень становить майже 1,8 млн грн. Такі підсумки дозволили Фонду ухвалити рішення про використання електронних аукціонів "Prozorro.Продажі" для передачі в оренду нерухомості неплатоспроможних банків на постійній основі.

"Мета Фонду - одержання максимальних надходжень від управління активами банків, що ліквідуються. Надходження від оренди, як і кошти від продажу активів та обслуговування і погашення кредитів є одним із джерел, за рахунок чого погашаються вимоги кредиторів банку. За минулий рік від оренди майна банків було отримано майже 74 млн грн. При цьому ми відкриті до пошуку нових інструментів, здатних збільшити кошти, що надходять від роботи з активами і від оренди майна зокрема", - сказала заступниця директора-розпорядника Фонду Ольга Білай.

Читайте також:

Отже, пошук орендарів через електронні онлайн-аукціони для майна банків, що ліквідуються, є обов'язковою умовою за винятком окремих випадків.

Нерухоме майно банку передається в оренду шляхом проведення електронного аукціону за голландською моделлю, яка передбачає покрокове зниження стартової орендної плати з подальшим поданням цінових пропозицій "на підвищення".

У ФГВФО очікують, що використання онлайн-аукціонів "Prozorro.Продажі" сприятиме розширенню кола потенційних орендарів та  збільшенню конкуренції між ними. Це зі свого боку сприятиме зростанню орендної плати та надходжень до банків, що ліквідуються.

Раніше ми писали, що з 23 по 27 січня 2023 року заплановано продаж активів 5 банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK