Новий етап "єВідновлення": тепер українці можуть відбудувати дім на своїй ділянці

В Україні стартував новий тип компенсації за зруйноване житло.
Новий етап "єВідновлення": тепер українці можуть відбудувати дім на своїй ділянці
Ілюстративне фото / Getty Images

Українці, чий приватний будинок було повністю зруйновано через воєнні дії, зможуть отримати компенсацію на відбудову на власній земельній ділянці через "єВідновлення". Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Читайте також:

Так, відтепер у рамках компенсації за зруйноване житло доступна не тільки можливість отримати кошти на придбання нового помешкання, але й на те, щоб повністю відбудуватися на своїй землі. 

"При цьому вона може знаходитися будь-де на території України, окрім тимчасово окупованих територій чи зони бойових дій. Це необов'язково має бути та сама земля, де знаходився знищений будинок", - прокоментував міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Читайте також:

Є кілька кроків до отримання компенсації на відбудову приватного будинку:

  1. Подання заяви про виплату в "Дії". У розділі "єВідновлення" оберіть "Подати заяву про виплату", потім об'єкт нерухомості, по якому ви хочете отримати виплату, тип компенсації "Грошова виплата". Якщо зруйнований будинок має кількох співвласників, вони можуть подавати заяву кожен окремо або спільно. У будь-якому з випадків вони отримують індивідуальну компенсацію відповідно до своєї частки власності. Після подання комісія місцевої влади опрацює заяву протягом 30 днів.
  2. Припинення права власності. Якщо рішення комісії буде позитивним, кожен зі співвласників повинен припинити право власності на зруйнований будинок. Зробити це можна в державного реєстратора чи нотаріуса. При цьому земельна ділянка залишається їхньою, навіть якщо будувати вирішать в іншому місці. 
  3. Подання повідомлення про початок будівельних робіт. Це треба зробити на підставі будівельного паспорта або схеми намірів забудови. 
  4. Отримання компенсації. Кошти зараховуються двома траншами по 50%. Після першого траншу потрібно подати проміжний звіт. Виплати здійснюватимуться відповідно до наявних коштів на небюджетному рахунку Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Гроші надійдуть на банківську картку "єВідновлення". Ці кошти можна витратити тільки в будівельних магазинах та в підрядників, які зареєструвалися як учасники "єВідновлення".

Раніше ми писали, що за програмою "єВідновлення" власники зруйнованого через російську агресію майна можуть використати житлові сертифікати в "Дії" для купівлі нового житла.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK