Державною податковою службою (ДПС) станом на 1 липня сформовано понад 3,2 млн податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно (крім земельних ділянок) на суму 6,6 млрд гривень.
Про це повідомляє прес-служба ДПС
У відомстві зазначили, що за об'єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує квартиру – 60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, у тому числі їх часткою – 180 кв. метрів. При цьому базою оподаткування є загальна площа об'єкту житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток.
Повідомляється, що у 2024 році податок нараховується за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2023, яка становила 6 700 гривень (отже, максимальна ставка за кв. метр не може перевищувати 100 грн (6700 * 1,5%).
Податковій пояснили, що якщо у фізособи у 2023 році перебувала у власності квартира загальною площею 65 кв. метрів, то за формулою вона повинна заплатити (65-60)*100,5=502,5 гривні.
При цьому, якщо в українців є власність, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості або його частину.
У ДПС зазначили, що податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податків до 1 липня року настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). При цьому податкове зобов'язання з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Також податківці нагадали, що платники податку на нерухоме майно мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, а саме:
- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податків;
- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податків;
- права користування пільгою зі сплати податку;
- розміру ставки;
- нарахованої суми податку.
«У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податків на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, контролюючий орган за своєю податковою адресою платника податків здійснює перерахунок суми податку та спрямовує (вручає) йому нове . Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним)», – наголосили у ДПС.
Раніше ми писали про те, що до 1 липня 2024 року окремі власники нерухомого майна мають отримати податкові повідомлення-рішення щодо сплати суми податку на нерухомість.