Українці реєструватимуть право власності на нерухомість по-новому: деталі

Тепер права власності реєструються автоматично після введення об'єкта будівництва в експлуатацію, без участі державного реєстратора.
Українці реєструватимуть право власності на нерухомість по-новому: деталі
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні запустили автоматичну реєстрацію права власності на об'єкти нерухомості після завершення будівництва. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад та територій.

Читайте також:

Так, тепер права власності реєструються автоматично після введення об'єкта будівництва в експлуатацію, без участі державного реєстратора.

Сервіс дозволяє Державному реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП) отримувати від Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) інформацію про введення в експлуатацію об'єктів закінченого будівництва, щодо яких у ДРРП зареєстровано спеціальне майнове право (СМП) на:

  • подільні об'єкти незавершеного будівництва (будинок);
  • майбутні об'єкти нерухомості (квартири, машиномісця/паркомісця, інші приміщення);
  • зареєстроване СМП чи право власності на неподільні об'єкти незавершеного будівництва (садові/житлові/дачні будинки тощо)

Читайте також:

Як пояснили в міністерстві, функціонал дає змогу одночасного автоматичного (без участі державного реєстратора) оновлення технічних характеристик таких об'єктів нерухомості через внесення змін до відповідних розділів, реєстрації права власності - замість раніше зареєстрованого СМП.

Також це відбувається в передбачених законодавством випадках, реєстрації обтяжень, внесення відомостей щодо спільної власності власників квартир та/або нежитлових приміщень на такі об'єкти нерухомості, вчинення інших реєстраційних дій та на підставі отриманих від ЄДЕССБ відомостей.

Читайте також:

Зазначається, що перші реєстрації за новим функціоналом уже відбулися. Його запровадження:

  • розширює перелік адміністративних послуг, які надаються в автоматичному режимі, що спрощує та покращує якість їх надання, а також зменшує навантаження на державних реєстраторів;
  • підвищує ступінь захищеності прав осіб на нерухоме майно.

"Автоматизація процесів державної реєстрації дозволяє отримувати фізичним та юридичним особам в автоматичному режимі комплексну послугу щодо проведення в ДРРП визначених законодавством автоматичних реєстраційних дій від самого початку будівництва та по його закінченню", - йдеться в повідомленні.

Раніше ми писали, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11440, покликаний спростити підтвердження права власності в разі відсутності доступу до документів БТІ на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK