Став відомий розмір квот ЄС на імпорт товарів з України з 6 червня

Жодна держава-член Євросоюзу не виступила проти повернення мит на українську продукцію, але деякі утрималися.
Antoine Schibler  / unsplash.com
Antoine Schibler / unsplash.com

Європейський союз погодився відновити квоти на імпорт низки сільськогосподарських товарів з України, що посилило проблеми, з якими зіткнулася постраждала від війни українська економіка. Відновлені обмеження набудуть чинності 6 червня.

Про це повідомляє Bloomberg, передають Dengi.ua.

Читайте також:

Зазначається, що обмеження, які були скасовані на ранніх етапах вторгнення Росії в 2022 році для підтримки місцевих фермерів, були знову введені Європейською комісією в четвер. Водночас квоти є тимчасовим заходом, і блок працює над переглядом Поглибленої та всеосяжної зони торгівлі ЄС-Україна.

"Квоти, що діють до кінця 2025 року, становитимуть 7/12 від звичайних річних обсягів, оскільки вони наберуть чинності тільки в червні", - повідомляє видання.

При цьому жодна держава-член не виступила проти цього рішення. Швеція, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ірландія та Литва утрималися.

Також наголошується, що експорт сільськогосподарської продукції має вирішальне значення для економіки України, а полегшення торгівлі з ЄС допомогло українським фермерам подолати величезні труднощі, включно з тимчасовою втратою основного експортного маршруту через Чорне море та виробничі труднощі, спричинені мінами та призовом на військову службу.

Однак різке зростання експорту відносно дешевих українських товарів на ринок ЄС викликало опір місцевих фермерів у таких країнах, як Польща, Угорщина та Словаччина. Своєю чергою, це викликало політичне протистояння з приводу протекціоністських заходів між сусідніми країнами - деякі з яких, як і Польща, раніше були сильними союзниками України.

Раніше Dengi.ua повідомляли про те, що прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск виступив у Сеймі із заявою про те, що з 5 червня Польща скасовує безмитне ввезення українських товарів на свою територію.

Крім того, як писали Dengi.ua, найсерйозніші обмеження на постачання української сільськогосподарської продукції до ЄС з 6 червня торкнуться цукру, кукурудзи та м'яса птиці.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK