Використовували людей з інвалідністю для ухилення від податків: в Україні викрили схему

На підприємствах створюється імітація виробничого процесу, а умови для роботи осіб з інвалідністю не створено.
Використовували людей з інвалідністю для ухилення від податків: в Україні викрили схему
БЕБ викрило схему використання людей з інвалідністю для ухилення від сплати податків / esbu.gov.ua

Аналітики Бюро економічної безпеки виявили 24 підприємства, які протягом 2022 року незаконно отримали з бюджету України відшкодування ПДВ на суму 245 млн грн шляхом фіктивного працевлаштування людей з інвалідністю. Про це повідомили в БЕБ.

Читайте також:

Згідно з законодавством України підприємства, на яких працюють особи з інвалідністю, звільняються від сплати податку на додану вартість.

"Але цю пільгу перетворили на злочину схему, у штаті таких підприємств особи з інвалідністю влаштовані тільки на папері. Загалом згадані компанії заявили до відшкодування з бюджету 478 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

У процесі слідства встановлено, що на підприємствах створюється імітація виробничого процесу, а умови для роботи осіб з інвалідністю не створено. БЕБ звернулося з листами до відповідальних державних органів із метою подальшого унеможливлення подібних схем ухилення від сплати податків, зазначили у відомстві.

"Ми реагуємо на таку загрозу. По-перше, порушено декілька кримінальних проваджень. По-друге, аналітики вивчили нормативно-правову базу, яка регулює порядок застосування цієї пільги", - прокоментував т.в.о. заступника директора БЕБ Андрій Пащук.

Читайте також:

Він наголосив, що йдеться не про скасування пільги, а про можливу зміну підходу до її надання. А також посилення функції нагляду та контролю з боку держави для суб'єктів, які незаконно використовують пільгу.

Раніше ми писали, що правоохоронці викрили київське підприємство в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK