В Україні планують скасувати низку податкових пільг: що зміниться з липня

Законопроєкт не передбачає підвищення податків та не вводить нові ставки податків.
В Україні планують скасувати низку податкових пільг: що зміниться з липня
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Верховна Рада підтримала в першому читанні зміни до Податкового кодексу України та інших законів щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Про це повідомила пресслужба Мінфіну.

Читайте також:

Зазначається, що відповідні зміни направлено на відновлення довоєнного стану системи оподаткування.

"Прийняття законопроєкту сприятиме збільшенню надходжень до державного та місцевих бюджетів у 2023 році на суму близько 10 млрд гривень", - пояснив міністр фінансів Сергій Марченко.

Читайте також:

Так, законопроєктом пропонується з 1 липня 2023 року:

  1. Скасування можливості для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи з застосуванням ставки єдиного податку в розмірі 2% від суми доходу.
  2. Скасування можливості для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок.
  3. Відновити проведення документальних перевірок. Водночас передбачено, що такі перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності під час проведення перевірок безпечного доступу до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об'єктами оподаткування, а також документів, та іншої інформації, пов'язаної з обчисленням та сплатою податків, зборів.
  4. Відновити застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; порядку використання РРО/ПРРО.
  5. Відновити перебіг строків, визначених податковим законодавством.

Читайте також:

"Законопроєкт не передбачає підвищення податків та не вводить нові ставки податків. Норми направлено насамперед на повернення податкового законодавства до довоєнного стану. Зокрема, з 1 липня 2023 року обмежується дія окремих норм Кодексу, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України", - додав міністр.

Раніше ми писали, що в Україні планують ввести акциз на солодкі газовані напої.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK