Усі зібрані податки в держбюджеті спрямовуються на сектор безпеки та оборони України. Проте навіть їх не вистачає, тому залишок покривається з інших джерел, зокрема неподаткових доходів та внутрішніх запозичень. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.
"Попри те, що зібраних податків не вистачає, щоб профінансувати всі потреби безпеки та оборони, з початку повномасштабного вторгнення ставки податків не зростали: ні ПДВ, ні на прибуток, ні ПДФО, ні військовий збір. Навпаки у 2022 році було запроваджено ряд пільг, щоб підтримати громадян та бізнес і дати час їм пристосуватися до нових умов", - йдеться в повідомленні.
Як наслідок, в Україні у 2023 році податкові надходження до зведеного бюджету разом із ЄСВ становили 32,4% від ВВП, що нижче навіть за рівень довоєнного 2013 року (37%) та 2021 року (33,1%).
Як зазначили в Мінфіні, зростаючі потреби сектору безпеки та оборони, на які спрямовуються всі внутрішні ресурси, вимагають ухвалення відповідних заходів.
"Саме тому важливо забезпечити прийняття змін до Податкового кодексу в другому читанні, щоб мати ресурси для фінансування Збройних сил як до кінця 2024 року, так і у 2025 році", - йдеться в повідомленні.
Раніше ми писали, що Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав до другого читання законопроєкт про історичне збільшення податків №11416-д.