Як вплине девальвація у Туреччині на Україну

Валюти країн, що розвиваються, продовжують падати через зростання облікової ставки ФРС
Як вплине девальвація у Туреччині на Україну
depositphotos.com

Аргентинський песо опустився до 37,12 за дол: за 2018 рік песо девальвував на 50%, а уряд країни намагається впоратися з економічною кризою та закликає про допомогу МВФ.

Читай также: Как выросли ставки по депозитам в украинских банках

Жорсткого падіння зазнає турецька ліра. За два місяці вартість турецької валюти знизилася майже на 40% – з 4,6 тр л/дол у липні до 6,44 тр л/дол на 7 вересня.

У Туреччини високий зовнішній борг: 460 млрд дол, з яких майже 40% – кредити терміном до року. При цьому інфляція, яка поступово зросла до 16% на рік і продовжує збільшуватися, “з'їдає” доходи іноземних інвесторів. Вони, у свою чергу, полишають турецькі активи – це і девальвує ліру. Величезна частина короткочасних і довгострокових іноземних інвестицій у Туреччині надійшла безпосередньо зі США. Нещодавно президент Ердоган пішов на конфлікт із президентом Трампом, і США ввели санкції проти Туреччини. Це також грає проти ліри. До речі, Ердоган – проти підвищення облікової ставки. Турецький центробанк міг би скористатися ставкою, щоб призупинити зростання цін, але йому заборонили.

Чи вплине девальвація у Туреччині на Україну? Цілком можливо. Адже, на думку заступника глави НБУ Олега Чурія, з часом українська економіка може опосередковано відчути наслідки ситуації в Туреччині через зовнішню торгівлю, оскільки Туреччина є одним із найбільших ринків збуту української продукції (6,4% вітчизняного товарного експорту в 2017 році).

Читай также: Чому слабшає гривня і чого очікувати далі

З урахуванням того, що ФРС має намір підвищити ставку вже у вересні, здешевлення валют країн, що розвиваються – як Туреччини, так і Аргентини, – може продовжитися. Нагадаємо, у 2018 році ФРС підняла двічі ставку: до 1,75% – у березні і до 2% – у червні. Зміцнення американського долара почалося в другому кварталі 2018, і наразі він зберігає свої позиції.

Повністю свіжий номер журналу “Гроші“ можна придбати онлайн

Новости от Деньги.uа в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/dengiuaТОП-Новости

x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK