Свинина в Україні подорожчала на 25%: Коли ціни повернуться на довоєнний рівень

Вихід південно-східних виробників, відсутність імпорту та зростання ціни на пальне вплинули на вартість свинини.
Свинина в Україні подорожчала на 25%: Коли ціни повернуться на довоєнний рівень
Ілюстративне фото / depositphotos.com

З початку війни в Україні до червня свинина подорожчала в середньому на 25% - з 40-47 грн/кг до 59-60 грн/кг. Проте вже восени ціни можуть повернутися на довоєнний рівень. Про це розповів керівник свинарського напряму агрохолдингу KSG Agro Василь Старобор, пише УНІАН.

Читайте також:

"Спочатку ціна була на довоєнному рівні, а зростання попиту було незначним. Потім спостерігався спад цін, пов'язаний із виходом із ринку Слобожанського агрокомбінату, "АПК-Інвест" та інших гравців. На ринку з'явилося багато свиноматок, і збільшена пропозиція вплинула на зменшення ціни. Але згодом ціни зросли", - повідомив Старобор.

За його словами, вихід південно-східних виробників, відсутність імпорту та зростання ціни на пальне вплинули на вартість свинини.

При цьому восени 2022 року ціни можуть повернутися на довоєнний рівень, вважає експерт. Це пов'язано з тим, що через війну аграрії мають значні проблеми зі збутом зернових.

Читайте також:

"Багато виробників у сфері рослинництва, починаючи від фермерів з обсягом врожаю в 2-3 тонни й закінчуючи великими агрокомпаніями, у цих умовах можуть вдатися до стратегії "прокачування зерна через м'ясо". Це означає, що в діапазоні 2-4 місяців вони направлять урожаї на виробництво комбікормів і відповідно відгодівлю тих самих свиней. Збільшення пропозиції свинарської продукції дозволить повернути ціни на свинину на колишні, довоєнні позначки", - пояснив Старобор.

Раніше ми писали, що з травня в Україні спостерігається подорожчання гречки. Нині кілограм круп коштує близько 90 грн. Однак ціни можуть знизитися восени після збирання врожаю.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK