Чи потрібно українцям декларувати фінансову допомогу від інших країн та міжнародних організацій

У НАЗК підготували роз'яснення щодо декларування допомоги, одержаної від України, міжнародних організацій чи інших держав.
Чи потрібно українцям декларувати фінансову допомогу від інших країн та міжнародних організацій
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Громадянам України не потрібно декларувати матеріальну допомогу, яку вони отримали від інших країн та міжнародних організацій через війну. Про це повідомили в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

Читайте також:

"Якщо ви вже подали декларацію, у якій зазначено відомості про грошові виплати (матеріальну допомогу) від міжнародних організацій, іноземних держав, то це не потягне за собою юридичних наслідків. У наступній декларації за 2023 рік ви можете просто не зазначати такі виплати", - йдеться в повідомленні.

Водночас це стосується лише тих декларацій, звітний період яких повністю або частково припадає на період дії воєнного стану.

Читайте також:

Отже, не потрібно декларувати допомогу, виплачену за рахунок:

  • коштів іноземних держав (йдеться, зокрема, про виплати українцям, які виїхали за кордон унаслідок повномасштабного вторгнення РФ), крім коштів, отриманих від РФ;
  • міжнародних організацій (наприклад, за рахунок коштів Всесвітньої продовольчої програми ООН, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, коштів ЮНІСЕФ, Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні).

При цьому фінансову допомогу від України слід декларувати. Зокрема, це стосується грошової допомоги, яка надається внутрішньо переміщеним особам (ВПО) від держави, зокрема за поданими через платформу "єДопомога" заявками.

Читайте також:

Також це може бути:

  • покриття витрат на проживання (допомога на проживання ВПО);
  • компенсація витрат, пов'язаних із безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) ВПО;
  • грошова допомога цивільному населенню, яке евакуюється;
  • грошова допомога цивільному населенню деокупованих населених пунктів тощо.

У декларації джерелом доходу таких коштів рекомендують вказувати Кабінет Міністрів України (заблокувавши поле для введення коду ЄДРПОУ).

Раніше ми писали, що НАЗК запустило лічильник подання декларацій за 2021 рік.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK