Медпрацівники мають право на пенсію за вислугу років: коли її можуть призначити

Деякі категорії медпрацівників мають змогу вдвічі збільшити стаж для виходу на пенсію.
Медпрацівники мають право на пенсію за вислугу років: коли її можуть призначити
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні працівники охорони здоров'я мають право на пенсію за вислугу років, якщо накопичено спеціальний стаж роботи. Про це повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду в Донецькій області.

Читайте також:

Право на такий вид пенсії мають лікарі й середній медичний персонал незалежно від віку, але за умови наявності спеціального стажу роботи за Переліком закладів й установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту та посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою КМУ від 04.11.1993 №909, а саме:

  • не менше 25 років станом на 1 квітня 2015 року;
  • не менше 25 років 6 місяців станом на 1 січня 2016 року;
  • не менше 26 років 6 місяців станом на 11 жовтня 2017 року.

Читайте також:

Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим Переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладу охорони здоров'я, у якому працює медичний працівник.

Період роботи до 1 січня 2004 року в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у закладах із надання психіатричної допомоги зараховується до стажу роботи в подвійному розмірі.

Читайте також:

Варто зазначити, що пенсія медичним працівникам за вислугу років призначається лише після звільнення з роботи, яка дає право на цей вид пенсії. У разі працевлаштування в період отримання пенсії за вислугу років на посаду, зазначену в Переліку, її виплата припиняється на весь період роботи й поновлюється після звільнення.

Раніше ми писали, як діяти, якщо людині не вистачає декількох місяців стажу для виходу на пенсію за віком.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK