Українці, які опалюють житло дровами та вугіллям, отримають фінансову підтримку

Уряд збільшив нормативи для опалення житлового приміщення твердим паливом на 2023-2024 та розмір субсидій на нього.
Українці, які опалюють житло дровами та вугіллям, отримають фінансову підтримку
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Для того, щоб кожна українська сім'я, яка обігріває в зимовий період своє житло дровами чи вугіллям, могла впевнено пройти зимовий період, Кабмін ухвалив рішення, що суттєво підвищить допомогу на придбання твердого пічного палива. Про це повідомили в Мінсоцполітики.

Читайте також:

Відповідно до Постанови від 07.11.2023 р. №1173 суттєво збільшено обсяг фінансової підтримки домогосподарств, які опалюють своє житло дровами та вугіллям.

Згідно з рішенням уряду нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 збільшаться в середньому в 4 рази й становитимуть:

  • для надання пільг на вугілля - 1,87 т, на дрова - 6,22 т;
  • надання субсидії на вугілля - 2,23 т, на дрова - 7,41 т.

Читайте також:

Водночас розмір фінансової підтримки для українців, які користуються для опалення вугіллям або дровами, зросте в декілька разів. До цього загальний граничний розмір субсидії на тверде пічне побутове паливо становив 6973 грн на домогосподарство на рік. З урахуванням нового підходу сукупний обсяг фінансової підтримки на одне домогосподарство може досягати 16 234 грн на рік. 

Розмір субсидії та додаткової підтримки на придбання твердого пічного палива розраховується індивідуально для кожного домогосподарства й залежить від доходів родини.

Підвищення виплат буде здійснено всім громадянам, які мають право на призначення пільги або субсидії на тверде пічне паливо, крім тих громадян, яким за рахунок програм міжнародних гуманітарних агенцій уже було здійснено виплату на придбання твердого палива на 2023-2024 опалювальний період у розмірі, який є не меншим за розміри, визначені цим проєктом. 

Читайте також:

Зазначається, що для перерахунку розміру виплат пільг та субсидії на тверде пічне побутове паливо в поточному році не потрібно спеціально звертатися до Пенсійного фонду України. 

Якщо сім'ї вже призначено житлово-комунальну пільгу або субсидію на придбання твердого пічного палива, її розмір перерахують автоматично. Якщо пільга або субсидія ще не призначена, але потрібна підтримки держави, необхідно звернутися за нею до ПФУ й подати відповідну заяву.

Читайте також:

За даними міністерства, станом на 7 листопада близько 1,3 млн українських домогосподарств отримують житлову субсидію (з них понад 200 тис. господарств уже отримали субсидію на тверде пічне побутове паливо), ще 1,2 млн сімей отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг (з них понад 100 тис. родин теж отримали пільгу на тверде пічне побутове паливо).

Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою збільшив субсидію на придбання дров із 7000 грн до 16 200 грн.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK