Випадки затоплення квартир у багатоквартирних будинках трапляються нерідко. Як тоді захистити свої права та компенсувати заподіяну шкоду, розповіли в Держпродспоживслужбі.
Для фіксації факту заподіяної шкоди потрібно скласти Акт про залиття квартири, і для цього необхідно викликати представників управляючої компанії.
Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій у зазначеному Акті повинно бути відображено:
- дата складання акта (число, місяць, рік);
- прізвища, ініціали та посади членів комісії;
- прізвище, ім'я, по батькові власника (наймача, орендаря) квартири, що зазнала шкоди;
- адреса квартири, поверх, форма власності;
- характер залиття та його причини, (наприклад, саме втручання мешканців окремої квартири в роботу системи, незадовільне технічне обслуговування систем, передчасний вихід із ладу радіаторів опалення, трубопроводів, вентилів, гнучких підводок та ін.);
- завдана матеріальна шкода (обсяги необхідного ремонту приміщень квартири, перелік пошкоджених унаслідок залиття речей та їхня орієнтована вартість);
- висновок комісії щодо встановлення вини особи, що вчинила залиття.
Акт про залиття та розмір збитків мають підтвердити і свідки інших квартир, які також розписуються в акті. Важливо зробити фото й відео всіх пошкоджень у квартирі та записати повні дані (ПІБ, адресу та контактні телефони) свідків.
У разі відмови управляючою компанією скласти Акт про затоплення квартири українці мають право звернутися за захистом своїх прав до Держпродспоживслужби.
Нагадаємо, якщо протягом певного періоду комунальні послуги були надані не в повному обсязі чи невідповідній якості, їхня вартість може бути переглянута.