За рік війни за урядовою програмою релокації до безпечніших регіонів України було переміщено 800 підприємств, 623 з яких уже відновили роботу на новому місці. Про це повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
"Для ще 239 здійснюється пошук підходящої локації або способу транспортування. Понад 650 підприємств, які планували релокувати свої виробничі потужності, відмовилися від переміщення у зв'язку з деокупацією територій, на яких вони розташовані. Окрім того, нині деякі підприємства повертаються на попередні місця роботи у зв'язку з покращенням там безпекової ситуації, зокрема, в Харківську, Чернігівську та Сумську область. 44 підприємства вже повернулися", - розповіла вона.
За словами Бережної, найбільше підприємств переїхали до Львівської (24%), Закарпатської (14,5%), Чернівецької (9,8%), Івано-Франківської (8,3%), Хмельницької (7,3%) і Тернопільської (6,3%) областей.
Заступниця міністра додала, що програма релокації продовжує діяти, хоча кількість запитів значно зменшилася порівняно з березнем-квітнем 2022 року, коли кількість заявок сягнула тисячі.
"Уряд продовжує надавати підтримку підприємствам, які вирішили релокуватися, адже їх перевезення в безпечніші регіони - це збереження робочих місць, збереження динаміки сплати податків, збереження активності бізнесу, який є драйвером відбудови і сильним гравцем на економічному фронті", - наголосила вона.
Зазначається, що підприємство, яке вирішило переїхати з небезпечних регіонів, може отримати пакет державної підтримки, що включає в себе наступні опції:
- підбір місця розташування для потужностей підприємства;
- допомога з перевезенням на нову локацію;
- сприяння в розселенні працівників та пошуку нових співробітників;
- підтримка у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту.
Раніше ми писали, що постраждалі від війни підприємці можуть отримати грант на відновлення та розвиток своєї справи.