Три найбільші нафтогазові компанії Китаю внесли до списку спонсорів війни, - НАЗК

НАЗК внесло відразу три найбільші нафтогазові компанії Китаю до списку міжнародних спонсорів війни.
Три найбільші нафтогазові компанії Китаю внесли до списку спонсорів війни, - НАЗК
Ілюстративне фото / Getty Images

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло до переліку міжнародних спонсорів війни три найбільші китайські нафтогазові компанії, які продовжують реалізовувати спільні проекти з РФ та фінансувати стратегічну галузь Росії сплатою своїх значних податків. Про це повідомила пресслужба НАЗК.

Читайте також:

Йдеться про China National Offshore Oil Corporation (CNOOC Group), China Petrochemical Corporation (Sinopec Group) та China National Petroleum Corporation (CNPC).

China National Petroleum Corporation

Це найбільша китайська національна нафтогазова корпорація та одна з найбільших світових енергетичних компаній з видобутку нафти та газу. 

Читайте також:

Зазначається, що China National Petroleum Corporation має значну інтеграцію з найбільшими компаніями Росії у сфері нафтогазової галузі, а також урядом держави-терориста. Серед основних спільних проєктів:

  • ВАТ "Ямал СПГ" (спільний проєкт із підсанкційною компанією ПАТ "Новатек", у якому CNPC володіє 20% акцій);
  • проєкт "Арктик СПГ-2" (спільний проєкт із підсанкційною компанією ПАТ "Новатек", у якому CNPC володіє часткою 10%);
  • газопровід "Сила Сибіру" (CNPC та підсанкційний АТ "Газпром" є операторами зазначеного газопроводу);
  • нафтопровід "Сковородино-Мохе-Дацин" тощо.

Читайте також:

"Володіючи часткою компаній у РФ, CNCP сплачує значні податки до бюджету агресора, що дає змогу продовжувати цю війну. Так, сума податку на прибуток "Ямал СПГ" у 2022 році становила близько 80 млрд руб. (або 1,14 млрд дол. США)", - йдеться в повідомленні.

Крім того, у вересні 2022 року "Газпром" і CNPC домовилися перейти на оплату послуг у національних валютах (рублях і юанях), що посилює та стабілізує російський рубль, попри введені санкції. 

Sinopec Group

Читайте також:

Це друга за величиною державна компанія Китаю, яка займається видобутком викопного палива та спеціалізується на переробці сирої нафти.

"Ще наприкінці березня 2022 року представник Sinopec заявив, що китайська державна енергетична компанія продовжуватиме купувати сиру нафту та газ у Росії, навіть якщо західні демократії посилять санкції у відповідь на вторгнення Росії в Україну", - розповіли в НАЗК.

Корпорація володіє 10% акцій ПАТ "Сибур Холдинг", за І півріччя 2023 року російським холдингом було сплачено податків до бюджету держави-агресора на суму 33 млрд руб. (або 347 млн дол. США);

Читайте також:

Sinopec через підконтрольну "Соихл Гонконг Холдинг Лимитед" також володіє часткою 40% у ТОВ "Амурский газохимический комплекс". У 2022 році цим підприємством було сплачено податків на суму 2,1 млрд руб. (або 30 млн дол. США) до бюджету РФ. 

CNOOC Group

Це третя за величиною національна нафтова компанія Китаю. Вона є найбільшим морським видобувачем нафти та газу в КНР. Дочірня компанія CNOOC Limited має 10% акцій у проєкті "Арктик СПГ-2". Капітальні вкладення для запуску проекту "Арктик СПГ-2" на повну потужність оцінюються у 21,3 млрд дол. США. 

Читайте також:

"Від початку повномасштабного вторгнення компанія продовжувала активно нарощувати співпрацю з Росією. У липні 2023 року було добудовано та спущено на воду першу лінію зрідження природного газу (ЗПГ) на плавучій основі гравітаційного типу, так званий "плавучий завод", проєкту "Арктик СПГ-2". Участь у його відкритті брав особисто президент країни-агресорки Владімір Путін", - додали в НАЗК.

Реалізація цього проєкту може збільшити частку Росії на світовому ринку зрідженого природного газу до 15%, наразі її частка становить близько 8%. 

Раніше ми писали, що НАЗК внесло двох провідних німецьких виробників високоточних верстатів Spinner та DMG Mori до переліку міжнародних спонсорів війни.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK