У Раді розробили законопроєкт про "клуб білого бізнесу": з якою метою

Гетманцев розповів про законопроєкт щодо послаблення контролю за підприємствами.
У Раді розробили законопроєкт про "клуб білого бізнесу": з якою метою
Данило Гетманцев / t.me/getmantsevdanil

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розробив законопроєкт про "клуб білого бізнесу". Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев.

Читайте також:

Як розповів нардеп, суть у тому, що якщо підприємець відповідає простим та прозорим критеріям щодо рівня сплати податків вище середнього по галузі та вищий за середні по галузі рівень зарплати, податковий контроль у вигляді перевірок за ним не здійснюється.

"Це поза іншими перевагами. Перелік переглядається щокварталу. Це як раз про новий суспільний договір держави й бізнесу", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

За словами Гетманцева, проєктом закону пропонується:

  1. Розширення змісту поняття "податковий ризик" та запровадження терміну "комплаєнс (управління податковими ризиками).
  2. Запровадження Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану.
  3. До Переліку платників податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства щоквартально включатимуться юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв (зокрема, вимоги до рівня сплати податків, вимоги до рівня нарахування заробітної плати тощо).
  4. Ведення Переліку забезпечуватиме Державна податкова служба України, а інформацію про включення платник отримуватиме через електронний кабінет.

Читайте також:

Платники податків, включені до Переліку, отримуватимуть такі переваги:

  • мораторій на документальні перевірки;
  • скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування - 5 календарних днів;
  • індивідуальні податкові консультації протягом 5 календарних днів;
  • за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема з використанням засобів дистанційного зв'язку, зокрема в режимі відеоконференції;
  • платник податків на свій запит у п'ятиденний строк має право отримати відомості про наявну в контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики в діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.

Раніше ми писали, що уряд та представники українського бізнесу підписали заяву про поглиблення співпраці для покращення бізнес-клімату в Україні.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK