Українцям варто уважніше ставитись до місць, де вони купують продукти. Найбільше небезпека чатує на стихійних ринках. Про це попередили в Держпродспоживслужбі.
"Вкотре наголошуємо, що продукти, які продаються в непризначених для цього місцях, з необладнаного належним чином автотранспорту в антисанітарних умовах, які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, це потенційна небезпека для здоров'я споживачів", - йдеться в повідомленні.
Єдиними офіційними місцями для торгівлі харчовими продуктами є продовольчі магазини та агропродовольчі ринки.
У магазинах за умови реалізації товарів несе відповідальність суб'єкт господарювання. На ринку продавати власні продукти можуть як юридичні, так і фізичні особи, у разі, якщо вони мають при собі, зокрема, висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.
Зазначається, що адміністрація (власник) ринку надає торгові місця лише після одержання висновків лабораторії про їхнє епізоотичне, ветеринарно-санітарне благополуччя та якість.
Лабораторія не несе відповідальності за реалізацію продукції, що не пройшла ветеринарно-санітарної експертизи. Відповідальність за реалізацію такої продукції несе адміністрація (власник) ринку відповідно до законодавства.
Згідно зі статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення торгівля "з рук" на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах і в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
"Стихійна торгівля існує доти, доки на неї є попит. Тож будьмо свідомими та обираймо безпечне харчування", - додали у відомстві.
Раніше ми писали, що іноді на полицях магазинів в Україні може стояти товар, у якого минув термін придатності. Якщо ви не звернули увагу на дату та купили прострочені продукти, слід знати, як діяти в ситуації, що склалася.