Побори в школі: чи законно збирати гроші з батьків учнів

Куди звертатися в разі поборів у школі.
Побори в школі: чи законно збирати гроші з батьків учнів
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Вимоги адміністрації до батьків учнів збирати кошти на ремонт школи, класу, закупівлю підручників, мийні засоби тощо є безпідставними та незаконними. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Читайте також:

Право здобувати освіту без внесення плати за надання освітніх послуг закріплено в статті 53 Конституції. Крім того, категорична заборона збору коштів учасниками освітнього процесу регламентується положеннями законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту".

Відповідно до законодавства фінансування державних і комунальних закладів освіти здійснюється за рахунок коштів державних, місцевих бюджетів та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Отже, збирати кошти на ремонт школи, класу, закупівлю підручників, мийні засоби тощо незаконно.

Читайте також:

Зазначається, що заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їхні засновники зобов'язані оприлюднювати на своїх вебсайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів.

"Порушення вимог законодавства в сфері забезпечення освіти передбачає кримінальну, адміністративну, цивільно-правову або дисциплінарну відповідальності. Вимагання коштів, а також надання неправомірної вигоди є незаконним, містить ознаки корупції та кримінально караних дій", - йдеться в повідомленні.

Куди звертатися в разі поборів у школі

Читайте також:

Потрібно написати заяву на ім'я директора школи у двох примірниках про примусовий збір коштів. Один екземпляр залишається в канцелярії школи. Варто проконтролювати, щоб на вашому примірнику заяви стояла відмітка з вхідним номером. Протягом 30 днів ви повинні отримати письму відповідь.

Якщо адміністрація школи не зробила жодних дій, слід звернутися до управління чи департаменту освіти.

Читайте також:

Якщо управління або департамент освіти не надали відповіді, треба звертатися до поліції з заявою про вимагання.

Які оплати в школах законні

Водночас законно здійснити грошову оплату в закладі освіти за платні послуги, які надані за згодою батьків та здійснюються на підставі угоди між закладом освіти та батьками.

Читайте також:

Також до незаборонених джерел фінансування належать благодійні внески. Батьки можуть робити такі внески на спеціальний розрахунковий рахунок закладу лише на добровільних засадах. Ніхто не має права примушувати батьків здавати будь-які кошти.

Раніше ми писали, що неповнолітні особи віком від 14 до 18 років у трудових правовідносинах мають самі права, як і повнолітні. Водночас вони користуються низкою суттєвих пільг з охорони праці, робочого часу, відпусток та інших умов праці.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK