Первинний ринок житла: Затримка з завершенням будівництва новобудов може становити понад 1 рік

На думку експерта, до кінця 2022 року не варто очікувати якихось позитивних зрушень на первинному ринку житла.
Первинний ринок житла: Затримка з завершенням будівництва новобудов може становити понад 1 рік
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Затримка з завершенням будівництва до 70% новобудов може становити понад 1 рік. Переважно це об’єкти, ступінь готовності яких на початок широкомасштабної війни становив від 30% до 60%. Про це повідомив співзасновник та керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов.

Що стосується об’єктів, які в період із грудня по лютий перебували на початкових стадіях будівництва, то їхнє зведення призупинене на невизначений термін.

Читайте також:

За словами експерта, упродовж травня-листопада 2022 року було введено в експлуатацію близько 1/3 житлових об’єктів, ступінь готовності яких на момент вторгнення становив понад 80% (до 2-3% від загальної кількості новобудов).

Семенцов зазначив, що критично важку ситуацію на первинному ринку житла спричинила війна, а також такі обставини:

  • зниження попиту до "нуля" (через брак коштів потенційних покупців, інфляцію, ощадливість громадян, неможливість доступного іпотечного кредитування, непрогнозованість наслідків війни тощо);
  • неможливість девелоперів реалізувати власні плани (різке зростання собівартості будівництва, відсутність достатнього капіталу чи можливості залучення кредитування, руйнування вітчизняних підприємств-виробників будматеріалів та ускладнення їхньої роботи через перебої з електроенергією, порушені логістичні зв’язки поставок, брак кваліфікованої робочої сили тощо). 

Читайте також:

Фахівець вважає, що до кінця 2022 року не варто чекати якихось позитивних зрушень на первинному ринку житла. І навпаки: чим довше триватиме війна, чим більшої шкоди завдають окупанти українській економіці, тим менше шансів для девелоперів швидко оговтатися й поновити свою діяльність.

На його переконання, для відновлення первинного ринку вже після перемоги у війні буде необхідно розробити комплексну державну програму, яка б, з одного боку, сприяла відносно швидкому відновленню будівельної галузі, а з іншого, запровадила нові принципи роботи девелоперів та їхньої взаємодії з покупцем.

Раніше ми писали, що в рамках програми доступної іпотеки "єОселя" був виданий перший кредит.x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK