"Доведеться збільшити податки": очільник Мінфіну про повернення 30 тисяч військовим

За словами міністра фінансів, армію можна фінансувати лише за рахунок підвищення податків.
"Доведеться збільшити податки": очільник Мінфіну про повернення 30 тисяч військовим
Ілюстративне фото / Getty Images

Повернення доплат у 30 тис. грн військовослужбовцям можливе, але за рахунок збільшення податкового навантаження. Зокрема, підвищення ПДВ та військового збору. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі Forbes Business Breakfast.

Читайте також:

Він вважає, що систему мотивації та виплати військовим має визначати військове керівництво.

"Коли йде популізм у масштабах, які важко осягнути, я не підбиратиму слів, мовляв, давайте ми таки подумаємо, порахуємо. Неможливо це порахувати й неможливо профінансувати. Єдиний вихід - внести зміни до бюджету, що коштуватиме 170 млрд грн додаткових витрат. І аби їх профінансувати, доведеться збільшити податки, зокрема ПДВ - на 4%, військовий збір - утричі. Інших варіантів, як можна профінансувати, не існує", - сказав міністр.

Читайте також:

Марченко зазначив, що забирати на ці потреби кошти в інших категорій, наприклад, з зарплат держслужбовців, неможливо. Виплати держслужбовцям фінансуються за рахунок міжнародної допомоги.

"А ось армію, я ще раз наголошу, ми повинні фінансувати за рахунок податків власного бізнесу. Тому збільшуючи витрати на армію, треба розуміти наслідки таких кроків", - додав очільник Мінфіну.

Нагадаємо, за словами голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, проголосована у Верховній Раді поправка про повернення надбавок у 30 тис. грн військовослужбовцям не гарантує проведення виплат.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK