Військовий у полоні: на яку грошову допомогу мають право його рідні

Грошове забезпечення виплачується членам сімей військовослужбовців у певній послідовності.
Військовий у полоні: на яку грошову допомогу мають право його рідні
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповів, хто і за яких обставин із родини військовополоненого може отримати 100 тис. грн допомоги.

Читайте також:

Відповідно до законодавства України за полоненими військовослужбовцями зберігаються виплати грошового забезпечення в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші його види з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення, а також додаткова винагорода в розмірі до 100 тисяч грн пропорційно участі в бойових діях чи здійсненні заходів з відсічі та стримуванні збройної агресії.

Грошове забезпечення виплачується членам сімей військовослужбовців у такій послідовності:

  1. Дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом із військовослужбовцем.
  2. Законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства незалежно від їхнього віку).
  3. Особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі й не мають дітей.

Читайте також:

Однак у разі письмової відмови однієї з осіб від виплати грошового забезпечення її частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають право на її одержання.

"Виплата грошового забезпечення та додаткової винагороди здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручники, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, членам сімей військовослужбовців за їхньою заявою на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації)" , - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

До заяви додаються:

  • копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові та реєстрацію місця проживання (перебування);
  • довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
  • копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
  • копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
  • копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків

Омбудсмен зазначив, що подані документи командир (начальник, керівник) військової частини (установи, організації) розглядає впродовж 15 днів й ухвалює рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.

Читайте також:

При цьому якщо у виплаті грошового забезпечення відмовляють, обов'язково мають бути зазначені підстави, чому. Якщо таке рішення ухвалили через те, що документи були подані не в повному обсязі, заявник має право повторно звернутися до командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації) після усунення причин, що стали підставою для відмови у виплаті.

Рішення про відмову у виплаті грошового забезпечення може бути оскаржено в судовому порядку.

Раніше ми писали, що ще 362 українці, які були або досі перебувають у полоні, зможуть отримати по 100 тисяч гривень державної допомоги.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK