"єВідновлення": ухвалено порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла

Кожен громадянин, чиє житло було пошкоджене внаслідок агресії РФ і ще не було відновлене, зможе отримати кошти на ремонт.
"єВідновлення": ухвалено порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла
Ілюстративне фото / Getty Images

Кабінет Міністрів затвердив постанову, яка дає змогу розпочати тестування програми "єВідновлення". Вона передбачає надання громадянам державної допомоги на ремонт житла, пошкодженого внаслідок збройної агресії РФ. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

Читайте також:

За словами віцепрем'єр-міністра з відновлення України - міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, кожен громадянин, чия квартира, приватний будинок чи кімната в гуртожитку були пошкоджені внаслідок агресії РФ і які ще не були відновлені, зможе отримати кошти для ремонту свого житла. Це стосується понад 160 тисяч домогосподарств.

"На черзі тестування послуги "єВідновлення" разом із Мінцифрою. Плануємо це зробити в найближчі три тижні. Джерелами для компенсацій стануть як кошти державного бюджету, так і кошти міжнародних донорів та кредиторів. Очікуємо, що зможемо в найближчому майбутньому зробити основним джерелом компенсацій репарації РФ", - додав міністр.

Читайте також:

Хто зможе скористатися послугою

Усі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій, не було відремонтоване раніше й підлягає відновленню. Це, зокрема, стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад, кімнат у гуртожитку.

Зазначається, що пріоритет надаватиметься:

 • учасникам бойових дій,
 • людям з інвалідністю внаслідок війни,
 • ветеранам війни,
 • членам сімей загиблих військових,
 • мобілізованим,
 • багатодітним родинам,
 • людям з інвалідністю І та ІІ групи,
 • батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
 • опікунам/піклувальникам,
 • прийомним батькам та патронатним вихователям,
 • дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

Читайте також:

Як отримати компенсацію

Як пояснили у відомстві, насамперед слід подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно. Це можна зробити на порталі або в застосунку "Дія", а також через ЦНАП чи нотаріуса.

Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок "єВідновлення" в одному з банків-учасників програми. Після цього слід подати заяву на компенсацію в "Дії".

Читайте також:

"Після подання заявки спеціальна Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування, розгляне заяву, проведе обстеження пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна й визначить вартість його відновлення", - йдеться в повідомленні.

Строк розгляду заяви та ухвалення рішення про компенсацію не повинен перевищувати 30 календарних днів із дня її подання. Після цього громадянин, який подав заяву на компенсацію, отримає підтвердження та кошти на спеціалізовану картку "єВідновлення".

Як можна використати компенсацію

Читайте також:

У міністерстві повідомили, що кошти можна використати на закупівлю будівельних матеріалів, вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт. Витратити кошти можна буде тільки на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні MCC-коди чи торгівельні коди.

Використати компенсацію можна буде протягом 1 року з моменту її нарахування.

Раніше ми писали, що Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №7632, яким звільняються від податку на нерухомість власники майна, знищеного чи пошкодженого внаслідок російської агресії.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK